Lorenzo využil příležitosti

vydáno 8. 11. 2015, text hell, foto motogp.com

Je rozhodnuto. Valentino Rossi jel sice skvěle a během dvou kol postoupil ze šestadvacátého místa na desáté, pak se dostal až na čtvrtou pozici, ale nestačilo to. V závodě zvítězil Jorge Lorenzo a stal se letošním šampionem královské třídy.

Jorge Lorenzo získal v závěrečném závodě třídy Moto GP ve Valencii suverénně pole postion s náskokem téměř půl sekundy před druhým Marcem Márquezem. Do první řady se spolu s nimi postavil ještě Dani Pedrosa. Valentino Rossi v závěru kvalifikace upadl a zůstal až dvanáctý, tedy poslední z účastníků druhé kvalifikace. Bylo to stejně jedno, protože na startu se po trestu postavil až na poslední místo na roštu. Dva největší soupeři tedy nemohli stát na startu dál od sebe, Jorge Lorenzo na prvním místě, Valentino Rossi na posledním šestadvacátém v deváté řadě. Celých osmdesát metrů od sebe.
Nakonec ještě Cal Crutchlow po výměně motocyklu startoval z boxové uličky. Závod se jel na 30 kol. Po startu šel okamžitě Lorenzo do čela, Rossi během několika zatáček postoupil na šestnácté místo a během dvou kol se posunul na desátou pozici. Lorenzo se mu však vzdaloval a dokonce zajel nový rekord okruhu. Rossi se pak postupně probojoval na čtvrtou pozici, ale lépe už to nešlo. Jeho ztráta na třetího Pedrosu byla příliš velká a nezmenšovala se. Lorenzo jel stále první, na něj se skoro celý závod tlačil Márquez a navíc se přibližoval Pedrosa. V tomto pořadí dojeli až do cíle. Lorenzo se stal mistrem světa o pět bodů před Rossim. Letos dosáhl na sedm vítězství, Marc Márquez na pět, Valentino Rossi na čtyři a Dani Pedrosa na dvě. Valentino Rossi ve Valencii přišel už podruhé v životě o titul mistra světa třídy MotoGP, v roce 2006 tu prohrál bitvu o titul s Nicki Haydenem.


MotoGP: 1. Lorenzo (E, Yamaha), 2. M. Márquez (E), 3. Pedrosa (E, oba Honda), 4. Rossi (I), 5. P. Espargaró (E), 6. Smith (GB, všichni Yamaha)

Konečné pořadí: 1. Lorenzo 330, Rossi 325, 3. M. Márquez 242, 4. Pedrosa 206, 5. Iannone (I, Ducati) 188, 6. Smith 181


Přečtěte si také

Komentáře známých jezdců...  30. 10. 2015  
Rossi s Lorenzem jdou do finále  22. 10. 2015  
Pedrosa zvítězil, Rossi zvýšil náskok  11. 10. 2015  

Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 6 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před týdnem ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...