Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
    
1   0
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
    
1   0
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
    
1   0
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
    
1   0
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
18. července
    
3   0
Chystá se kapotovaná Suzuki SV650 „RR“ vložit život do stárnoucí platformy V-twin?

Stále více se mluví, že koncept V-twin Suzuki použije k vytvoření základu kapotované verze modelu „RR“, která bude soupeřit s Yamahou R7. Plány jsou to smělé, až na to, že o těchto plánech informujeme již několik let a doposud se neobjevilo nic hmatatelného. To nás vede k zamyšlení nad tím, zda se Suzuki úplně nevrátilo zpět k rýsovacím prknům...

Bez ohledu na to by málokdo čekal, že se objeví nová varianta založená na (skutečně) stárnoucí platformě. Ovšem již několik publikací uvádí, že Suzuki připravuje novou kapotovanou motorku, která se připojí k nahé SV650 a dobrodružnému motocyklu V-Strom 650.

Zdá se, že motivace pro tento motocykl vychází z představení dalšího podobného modelu v podobě Aprilia RS 660 a nastupující Yamahy R7. Pravdu prozatím Suzuki dobře střeží.

Zdroje: https://www.visordown.com

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
17. července
    
0   0
Lorenzo odhalil nabídku Aprilie!

Jorge Lorenzo potvrdil, že ho Aprilia oslovila kvůli vyhlídce na jeho nábor na mistrovství světa MotoGP 2021, ale říká, že výrobce „nechtěl investovat do mistra světa“.

Lorenzo v MotoGP nezávodil od závěru sezóny 2019, kdy kvůli problémové sezóně s Repsol Honda oznámil svůj odchod ze sportu. Španěl se následně vrátil k Yamaze - výrobci, se kterým vyhrál své tři mistrovství světa MotoGP - pro rok 2020, ale kombinace omezených testovacích příležitostí, žádná příležitost pro divoké karty a zjevné obavy o jeho kondici znamenaly spolupráci na jeden rok. Lorenzo, kterého v Yamaze vystřídal Cal Crutchlow, je od té doby volným hráčem a následně prohlásil, že je nepravděpodobné, že by nyní hledal návrat ke sportu v jakékoli funkci.

Vrátí se Jorge Lorenzo někdy do MotoGP? Nikdy neříkej nikdy, ale šance na jednu z nejúspěšnějších a nejpestřejších postav motocyklového závodění vypadají dost slabě. Mohlo by se stát v roce 2022, kdy Aprilia přinese vlastní tým do MotoGP?

Zdroje: https://www.visordown.com

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
17. července
    
0   0
Mutt Akita 125 - nové minimalistické retro od birminghamské značky Mutt Motorcycles!

Atika je vybavena vzduchem chlazeným čtyřtaktním singlem o objemu 125 ccm, který produkuje 11,8 koní, s maximální rychlostí 70 km/h. Vypůjčuje si stylové podněty od Britů z 60. let, s robustními 18-palcovými pneumatikami na paprskových hliníkových ráfcích, které jsou spojeny s minimalistickou karoserií. Vzadu najdete dvojici plynových tlumičů a krásné hnědé sedadlo. Je k dispozici v matné černé, stříbrné a také jako výkonnější jednoválec 250ccm. Další informace a možnost objednání najdete na: www.muttmotorcycles.com

Zdroje: https://www.motorcyclenews.com

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
16. července
    
1   0
Prvý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Honda CBR600F!

"Cebro cebro cebro. Proč se o něm sakra pořád někde píše. Proč? Pro to všechno. Pro to všechno, co v sobě má a ukrývá, nebo zase vystavuje na obdiv. A není toho málo"
Miluju motorky
16. července
    
0   0
Další správy o limitované edici superbike od KTM!

Společnost KTM má 20. července představit ultralimitovanou závodní motorku, která slibuje úroveň výkonu Moto2, s produkcí pouhých 100 strojů. A i když to ještě není potvrzeno, všechny indikace naznačují, že motorka bude podobná motocyklu Kramer GP2-R.

Kramer, který v roce 2009 založili bývalí inženýři KTM, se specializuje na stavbu motocyklů založených na motorech rakouské firmy. Oficiální ukázka videa KTM, zveřejněná na své facebookové stránce, toho moc neukazuje, pouze říká, že motorka bude stejně rychlá jako motocykl Moto2. Rám, i když je namalován v oranžové barvě KTM namísto černé nebo jasně zelené barvy, kterou má Kramer na svých motocyklech, tak jeho sklon, vypadá shodně s GP2-R. Jedná se o podvozek z chrom-molybdenové oceli s jednoduchým, trojúhelníkovým mřížovým designem a trubky podvozku na rámech KTM i Kramer mají přesně stejný vzor. Zda KTM použije stejnou kapotáž jako Kramer, se teprve uvidí, protože existuje velká šance, že bude následovat design skutečných závodních strojů Moto2.

Pokud tomu bude tak, že nová KTM je přepracovanou verzí Kramer GP2-R, pak jsou specifikace již k dispozici. Motorka Kramer využívá vyladěnou verzi motoru LC8c 890cc o výkonu 130k v balíčku, který váží pouhých 140 kilogramů.

Vše bude odhaleno v 16:00 Středoevropského času, 20. července.

Zdroj: www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
15. července
    
0   0
FIM Speedway Grand Prix je tady!

Akce se odehrává v pátek 16. července a v sobotu 17. července, stadion Markéta, Praha.

#serimotostories #milujumotorky
Media
Archiv motocyklových novin Archiv článků webu icmn.cz.
Bikes.cz Otevřený katalog motocyklů
Časopis Motorbike Jediný ryze český motocyklový magazín.
Moto.cz Motorky a motorkáři na internetu
MotoRoute Jediný český časopis o cestování na motorkách
Stránky
Euro Bike Fest 12. ročník kultovního a největšího československ..
Jaroslav Šíma Den, kdy nesedím na motocyklu, jakoby nebyl
Miluju motorky Drn - Miluju Motorky!
Motocyklová asociace ČR Hájíme práva motocyklové komunity.
Motorkáři
Adisco Honda CBR600RR
Almaschi Triumph Tiger 800
Amor Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited
Lojzek Jawa 350639, Suzuki sv 650
Vesli Honda VFR 750 F 1997