EICMA BMW: cestovní F 800 GT a oslavy 90 let boxerů

vydáno 14. 11. 2012, text Honzis, foto BMW

V roce 1923 vznikla firma BMW Motorrad a jejím prvním strojem byl R32 s podélně uloženým, vzduchem chlazeným boxerem s kardanem. Tomu se říká tradice!

A v BMW si této tradice cení natolik, že navzdory uvedení zbrusu nového, kapalinou chlazeného motoru v R 1200 GS připravují výroční speciální model, jenž bude vybaven ještě vzducháčem a bude prý odrážet geny všech těch 90 let značky kombinované s emotivním stylingeminovativními technologiemi. O jaký speciální model půjde a kdy bude uveden na trh, to se dozvíme časem.

Takovéhle výročí ale samozřejmě bude znamenat i speciální edice u běžných motocyklů, a to hned u tří. Ve zvláštním barevném provedení „90 Jahre BMW Motorrad“ a s výroční plaketou si napřesrok budete moci pořídit R 1200 GS Adventure, jehož předchůdci založili kategorii velkých cestovních endur, naháče R 1200 R coby synonymum pro tradičního roadstera BMW, a R 1200 RT jako ztělesnění dokonalého cestovního stroje po dlouhá tři desetiletí.

A u příležitosti konání takhle významného veletrhu nesmí chybět samozřejmě ani aspoň jedna úplná novinka. Jmenuje se F 800 GT a jde o celokapotovaný sportovně cestovní motocykl s řadovým dvouválcem, který tématicky navazuje na již nevyráběné ST. Výkon byl zvýšen na 90 koní, sekundární převod ozubeným řemenem zůstal. Byla vylepšena ochrana proti nepřízni počasí i kufry, měnila se ergonomie, ABS je jako u všech nových Bavoráků ve standardu, za příplatek si můžete pořídit protiprokluz ASC nebo elektronicky stavitelný podvozek ESA.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 4 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 5 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...