Spanilá jízda Karla Haniky

vydáno 28. 9. 2013, text hell, foto Red Bull

Karel Hanika si na aragonské GP připsal své sedmé letošní vítězství v Red Bull MotoGP Rookies Cupu a do nedělního posledního závodu seriálu nastoupí s rekordním náskokem 81 bodů. Jde o největší náskok, s kterým kdy vedoucí jezdec Rookies Cupu nastupoval do závodu.

Do prvního sobotního závodu mohl Hanika nastupovat s naprostým klidem,  celkovým vítězem světového juniorského silničního seriálu se stal už po minulém podniku v Misanu. Od té doby stačil znovu dvakrát zvítězit v německém IDM a podepsat životní smlouvu s továrním týmem Red Bull KTM Ajo pro příští rok MS třídy Moto3. V pátek navíc i přes vlastní nespokojenost zajel nejrychlejší kvalifikační čas. Během měřeného tréninku totiž upadl a jeho náskok před druhým Jorgem Martinem byl minimální, 0,156 sekundy. Důležitější byla ale jeho další pole position, šestá z osmi možností.

 

 

 

Po startu sobotního závodu se na čele utvořila osmičlenná skupina a kluci spolu jako pokaždé sváděli souboje o centimetry. Karel Hanika začal třetí a potom postoupil do čela, o které v dalších kolech sváděl souboje především se Španělem Ramirezem, Italem Manzim nebo Nizozemcem Derouem. Jen průběžně druhý Martin se do přímého boje o pódiové pozice nezapojoval, jezdil na konci skupiny. Rozhodující moment nastal ve chvíli, kdy se po chybě propadl Marcos Ramirez a Hanika se na čele osamostatnil. Další boje už nedopustil a dojel si s přehledem pro první místo.

 

 

Red Bull Rookies Cup

 

GP Aragon (E)

 

 

 

1. závod: 1. Hanika, 2. Deroue (NL), 3. Manzi (I), 4. Mir (E), 5. Binder (ZA), 6. Ray (GB)

 

 

 

Průběžně: 1. Hanika 235, 2. Martin (E) 154, 3. Pagliani (I) 137, 4. Manzi 134, 5. Ramirez 129, 6. Deroue 127

 

 

 

 
Přečtěte si také

Osm Španělů, jeden Ital  29. 9. 2013  
Další Čech v Red Bull Rookies Cupu  25. 10. 2013  

Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů