Motokrosová družstva ve Stříbře

vydáno 19. 10. 2012, text Ivo Helikar

Posledním letošním podnikem MEZ MČR v motokrosu byla tradičně družstva. Jelo se ve Stříbře a do závodu se přihlásilo celkem jednadvacet týmů. Za největší favority byla od začátku považována dvě družstva, Osička MX (Čepelák, Neugebauer, Smitka) a Orion Litomyšl – RS Petrol (Smola, Michek, Bartoš).

Na startu se letos objevilo méně cizinců, což ovšem vyrovnané konkurenci spíš prospělo. Do úvodní jízdy odstartoval nejlépe Filip Neugebauer následovaný svým týmovým kolegou Jiřím Čepelákem a Martinem Michkem. Michek se rychle zbavil Jiřího Čepeláka a začal pronásledovat vedoucího Filipa Neugebauera. V průběhu čtvrtého kola se dokonce dostal do vedení a pořadí Michek, Neugebauer, Čepelák už vydrželo až do konce rozjížďky. Františku Smolovi se podařilo dotáhnout na čtvrté místo.
Druhou jízdu poznamenal pád Petra Smitky v úvodu po srážce s čerstvým domácím mistrem juniorské třídy MX2 Rudolfem Weschtou. Smitka se hodně zdržel a začínal dohánět zezadu. Na čele byl Petr Bartoš s Michalem Votroubkem, toho ovšem před koncem rozjížďky vyřadil prasklý řetěz. Filip Neugebauer se po čase posunul do vedení a jeho týmový kolega Smitka se začal nebezpečně rychle přibližovat ke druhému Bartošovi. V posledním kole ho po bitvě předjel a Osička MX tým se ujal vedení se čtyřbodovým náskokem.
Výsledky dvou prvních jízd, to je v motokrosových družstvech jen základ, všechno většinou řeší až poslední třetí jízda. Začátek se vůbec nepovedl týmu Orion Litomyšl – RS Petrol, oba jeho jezdci, Michek i Bartoš, se zdrželi pády. Na čele jezdil Jiří Čepelák a Michal Votroubek, za nimi Petr Smitka a Marek Sukup. Martinu Michkovi se podařilo všechny dohonit a předjet a s přehledem zvítězil, ale týmu Osička MX to i tak stačilo k celkovému vítězství.

MEZ MČR MX družstev
Stříbro
1. Osička MX Team (Neugebauer, Čepelák, Smitka) 10, 2. Orion Litomyšl – RS Petrol Team (Smola, Michek, Bartoš) 13, 3. Delta Enviro Racing Team (F. Podmol, Sukup, Sulivan (F)) 32, 4. BV Racing (Soldát, Michalec, Sixta) 50, 5. SMS Nepomuk 1 (Svoboda, Urban, Polávka) 67, 6. Hulho Motocross Team (Vašíček, Červenka, Lhotský) 69


Přečtěte si také

Michek mění tým  11. 1. 2013  

Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 3 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 3 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...