Michek mění tým

vydáno 11. 1. 2013, text Ivo Helikar, foto Richard Gironi

Už se o tom nějakou dobu mluvilo, ale teprve teď přišla oficiální zpráva o přestupu vicemistra světa v motokrosu třídy MX3 a úřadujícího mezinárodního mistra republiky Martina Michka. Své domácí tituly získal v týmu Orion Litomyšl – RS Petrol, nově bude startovat v barvách ostravského Buksa Ados KTM týmu.


Manažer Orionu Litomyšl Petr Kovář Michkův přestup vysvětlil takto: „Během dvou let, kdy Martin působil v našem týmu, vybojoval dva domácí tituly, ze světa přivezl bronzovou a poté i stříbrnou medaili. Za tyto výsledky Martinovi touto cestou ještě jednou děkujeme, byly to pro nás, myslím si, společně strávené krásné dva roky. Nyní mu přejeme v novém angažmá hodně sportovních úspěchů, neboť přestoupil do družstva Buksa ­­/Ados, kde bude mít určitě dobré zázemí, a doufám i takovou závodní pohodu, jakou měl u nás. S Martinem se rozhodně nerozcházíme, jsme stále v kontaktu a už se těšíme, jako on, na novou závodní sezonu, sice pojede v jiném dresu, ale to pro nás není podstatné, podstatné je pro nás to, že jsme zůstali kamarády.
Naopak novou smlouvu ke konci loňského roku podepsal u nás František Smola, který je v současné době zase na tréninkovém pobytu v USA. Zde se připravuje na novou sezonu a domů se vrátí těsně před vypuknutím prvních motokrosových klání. Franta se představí v domácím mistrovství v královské kubatuře, kde bude společně s Petrem Bartošem sedlat motocykl rakouské značky KTM, od slovenského dovozce HP Moto. Ve světovém šampionátu vyzkouší po čase třídu MX3 a my společně věříme, že Franta i Péťa se ve světě neztratí a vybojují v seriálu celkově dobré umístění.“


Přečtěte si také

Motokrosová družstva ve Stříbře  19. 10. 2012  

Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 6/2022
  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
16. června v 21:10
Indian Motorcycle představuje FTR Stealth Grey, první tovární edici speciálně navrženou pro mezinárodní trhy.
Časopis Motorbike
16. června v 21:02
Haloooo, na stáncích a pumpách už je další číslo Motorbike časáku! 🏁
Víc na www.motolife.cz/.../motorbike-6-2022-motorbike-45ed
Bikes.cz
14. června
Soužití motorkářů s řidiči aut je někdy vypjaté.
Všechny příspěvky ...