Woffinden mistrem světa

vydáno 5. 10. 2015, text hell, foto autor

Za tři týdny skončí v australském Melbourne letošní plochodrážní série GP. Už na předposledním závodě v polské Toruni se však rozhodlo o letošním mistru světa. Podruhé v životě se jím stal Brit Tai Woffinden.

Poprvé vybojoval pětadvacetiletý Woffinden světový titul v roce 2013. Před dvěma lety si vyjel 151 bodů a letos tento bodový zisk s největší pravděpodobností překoná, protože právě po Toruni jich má nyní také 151. Také podle počtu postupů do finále a v počtu vítězných jízd jde o jeho nejlepší sezonu, v tomto roce se mu zatím podařilo 8x finále a 35x zvítězil ve své jízdě. Toruň ale mezi jeho úspěchy patřit nebude, nepostoupil tu dokonce ani do semifinále a zůstal těsně před branami devátý.
Z první semifinálové jízdy postupoval dál Australan Jason Holder s Polákem Maciejem Janowskim, konečnou byl pro Australana Chrise Holdera a Američana Grega Hancocka. Ve druhém semifinále zvítězil Dán Nicki Pedersen před krajanem Niels-Kristianem Iversenem, dalším Dánem Peterem Kildemandem a Švédem Andreasem Jonssonem.
Vítězem závodu GP se stal Nicki Pedersen a v průběžném pořadí se přiblížil k druhému Hancockovi na rozdíl dvou bodů. V závěrečném australském klání tedy půjde o titul prvního vicemistra mezi dvěma legendami, trojnásobnými mistry světa, Hancockem a Pedersenem.

GP PLOCHÁ DRÁHA
Toruň (PL)

1. N. Pedersen (DK) 19, 2. Doyle (AUS) 18, 3. Janowski (PL) 11, 4. Iversen (DK) 10, 5. Jonsson (S) 11, 6. Holder (AUS) 11, 7. Kildemand (AUS) 11, 8. Hancock (USA) 8, 9. Woffinden (GB) 8

Průběžně: 1. Woffinden 151 (jistý mistr světa), 2. Hancock 126, 3. N. Pedersen 124, 4. Iversen 105, 5. Doyle 103, 6. Žagar (SLO) 100, 7. Janowski 95, 8. Holder 93