Znovu mokrý test

vydáno 12. 2. 2015, text hell, foto MotoGP

Stejně jako včera, počasí jezdcům ve Valencii nepřálo ani během třetího testovacího dnu třídy Moto2 a Moto3. Opět na okruh vyjelo jen málo jezdců a nikdo nezlepšil své časy z prvního dne.

Třída Moto2 odjela jen první dva tréninky, v obou zajel nejrychleji Hafizh Syahrin. Ve druhém z nich zaznamenal nejlepší čas dne, 1:46.971. Do prvního tréninku vyjelo 16 jezdců, do druhého už jen sedm.
Třída Moto3 odjela všechny tři části. Do prvního tréninku nastoupilo sedm jezdců, bez Karla Haniky, a nejrychlejší z nich byl Jorge Martin s časem 1:50,386. Do druhého, který déšť ještě více zpomalil, vyrazilo 18 závodníků. Nejrychlejší Francesco Bagnaia zajel čas 1:58,662 minuty. Tentokrát se ve čtyřech kolech představil i Hanika a ve třetím kole zajel svůj nejrychlejší čas 2:02,308, což mu v této části stačilo na šesté místo. Do třetího tréninku vyjeli už jen čtyři hrdinové, Martin, McPhee, Bagnaia a Guevara. V tomto pořadí se seřadili ve výsledkové tabulce, Martinův nejlepší čas byl 1:51,263, poslední Guevara byl o 3,238 sekundy pomalejší.
V příštím týdnu pokračuje testování obou objemově slabších tříd na okruhu v Jerezu.