Po nehodě zemřel Mika Ahola

vydáno 17. 1. 2012, text PtP

Ve věku 37 let zemřel v neděli 16. ledna pětinásobný mistr světa v enduru Fin Mika Ahola.

Ahola utrpěl v prosinci zranění při pádu v tréninku ve španělské Gironě. Po návštěvě nemocnice v Barceloně byla zjištěna vážná vnitřní poranení, jejichž následkům nakonec podlehl. Paradoxně se tak stalo jen pár dní po jeho oznámení ukončení aktivní kariery.
Mika Ahola se na světových tratích pohyboval od roku 1993 a jako jediný v historii vyhrál světový šampionát ve všech třech třídách. Kromě toho získal s finským národním týmem sedm trofejí z Šestidenní, přičemž třikrát byl nejrychlejším jezdcem této motocyklové olympiády.