vydáno 3. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

Z vítězství v druhé etapě dakarské rally se radoval Cyril Despres na KTM.

V druhé etapě letošní Rally Dakar čekal jezdce na motocyklech a čtyřkolkách 300 km dlouhý měřený úsek z Cordoby do San Miguel de Tucumán.

Motocykly
Z vítězství druhé etapy motocyklů letošního Dakaru se raduje zkušený francouzský závodník Cyril Despres z továrního týmu KTM, jenž dokázal dnešní měřený úsek zajet za 3 hodiny a 19 minut. Na druhém místě etapu dokončil jeho týmový kolega Španěl Marc Coma a na třetí pozici protnul cíl Francouz David Casteu na Shercu. Čtvrté místo v druhé etapě obsadil chilský závodník Francisco Lopez na Aprilii a první pětku uzavírá Portugalec Ruben Faria na KTM. Z českých závodníků si dnes vedl lépe David Pabiška, který svou Yamahu dovezl do cíle na 44. místě se ztrátou 26 minut na vítězného Desprese. Druhý český závodník Jan Veselý byl klasifikován na 87. pozici se ztrátou 44 minut na prvního.

Čtyřkolky
V kategorii čtyřkolek zaúřadoval Argentinec Alejandro Patronelli na stroji Yamaha a jeho čas v cíli se zastavil na hodnotě 3 hodiny a 40 minut. Výborné druhé místo obsadil český závodník Jaosef Macháček rovněž na stroji Yamaha a na vítězného Patronelliho mu chybělo pouhých 23 sekund. Třetí příčka v cíli patří Argentinci Tomasi Maffei také na Yamaze, následuje čtvrtý také Argentinec Sebastian Halpern s Yamahou a až pátý v cíli - Čech Martin Plechatý sedlá jiný stroj než Yamaha - čtyřkolku KTM.