Rally Dakar - 9. etapa

vydáno 11. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto RZ

Jezdci na motocyklech a čtyřkolkách museli v rámci deváté dakarské etapy z Copiapo do Copiapo zdolat 235 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Devátou etapu vyhrát v kategorii motocyklů Američan Jonah Street na motocyklu Yamaha, jenž zvládl zajet měřený úsek v čase 3 hodiny a 6 minut. Na druhé pozici do cíle dojel se ztrátou 3 minut Belgičan Frans Verhoeven na stroji BMW. Následoval na třetí příčce klasifikovaný David Casteu na motocyklu Sherco, čtvrté místo v cíli obsadil Španěl Gerard Farres Guell na Aprilii a první pětku doplnil jeho krajan Jordi Viladoms na Yamaze.

Český závodník David Pabiška dovezl svoji Yamahu do cíle na 40. místě se ztrátou 32 minut na vítěze etapy. Druhý český závodník Jan Veselý obsadil 83. místo.

Čtyřkolky
Ve čtyřkolkách se z vítězství radoval Argentinec Alejandro Patronelli na Yamaze, jenž dojel do cíle v čase 3 hodiny a 43 minut. Druhé místo vybojoval český závodník Josef Macháček na stroji Yamaha, který na Patronelliho ztratil 5 minut. Třetí příčka patřila Polákovi Lukaszi Laskawiecovi na Yamaze, následoval čtvrtý Argentinec Sebastien Halpern na Yamaze a první pětku uzavřel jeho krajan Jorge Santamarina na Hondě.