Rally Dakar - 12. etapa

vydáno 15. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

Dvanáctá etapa dakarské rally ze San Juan do Cordoby obsahovala 555 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Vítězství ve dvanácté etapě vybojoval španělský závodník Marc Coma na tovární KTM, který zvládl dojet do cíle v čase 6 hodin a 42 minut. Na druhé pozici etapu dokončil jeho týmový kolega Francouz Cyril Despres se ztrátou pouhých 37 sekund. Následoval Portugalec Helder Rodriguez na Yamaze, čtvrté místo v cíli patřilo chilskému závodníkovi Francisco Lopezovi na Aprilii a první pětku uzavřel Američan Quinn Alexis Cody na motocyklu Honda.

Čech David Pabiška byl obsadil 46. příčku a Jan Veselý byl klasifikován na 59. místě.

Čtyřkolky
Mezi čtyřkolkami se z vítězství mohl radoval Francouz Christophe Declerck na stroji Polaris s časem 8 hodin a 30 minut, druhé místo obsadil Argentinec Sebastien Halpern na Yamaze. Na třetím místě byl klasifikován Polák Lukasz Laskawiec na Yamaze, čtvrté místo vybojoval Argentinec Alejandro Patronelli s Yamahou a první pětku doplnil jeho krajan Pablo Sebastian Copetti také na Yamaze.