Video: Druhý titul pro Roberta na ČZ

vydáno 13. 2. 2012, text PtP

Prázdné kolo a zadřený motor rozhodly o mistru světa v roce 1968.

V roce 1968 se strhla velká bitva o titul mistra světa v motokrosu královské třídy čtvrtlitrů. Před posledním ze čtrnácti závodů zbyli dva adepti - Švéd Torsten Hallman, obhájce titulu na Husqvarně, a Joël Robert z Belgie jedoucí ČZ. Oba jezdci měli po pěti vítězných závodech, a proto mělo rozhodnutí padnout při tom posledním v rakouském Launsdorfu. Hallman šel v první jízdě okamžitě do vedení, kdežto Robert zůstal v hlavním poli. Postupně však ztrátu na Švéda zmenšoval, až mu chyběla necelá půlminuta. Ke konci závodu měl Hallman defekt zadního kola a i když do cíle dojel, bylo to až půl minuty za Robertem. Ve druhé jízdě se Hallman opět upíchl na špici následován Robertem. Ten už se nikam nemusel hnát, protože měl Švéda "na dostřel", což hrálo v jeho prospěch. Hallman si kalich hořkosti nakonec vypil do dna, když zadřel motor a první tak projel pod šachovnicovým praporem Robert. Titul mistra světa slavili jak v Belgii, tak i v tehdejším Československu. Pro úplnost, motocykl Robertovi připravoval famózní mechanik Viktor Lahita.
Atmosféru roku 1968 z pohledu mistrovství světa v motokrosu, a také lidskou stránku vždy usměvavého Joëla Roberta si můžete vychutnat v tomto filmu. Příběh Joëla Roberta si budete moct přečíst v ČMN 07/2012, které vyjdou tento čtvrtek (16. 2.).


Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 3 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 4 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...