Rossi na novém rámu Ducati

vydáno 17. 9. 2011, text Jiří Nykodým, foto Ducati Corse

Ital Valentino Rossi včera absolvoval trénink na okruhu Motorland Aragón již s novým hliníkovým rámem na své Ducati Desmosedici, ale jak nakonec přiznal, nebylo zlepšení takové, jaké očekával. První volný trénink uzavřel Rossi osmým nejrychlejším časem.

Nový rám pomohl vyřešit neustálé potíže se špatnou odezvou předního kola, které trápily karbonový rám, s nímž Rossi závodil od začátku letošní sezony. Zároveň je ale nutno dodat, že i tento rám má zcela odlišnou konstrukci od konkurenční Yamahy, Hondy nebo Suzuki. Nejedná se o konvenční rám, ale pouze o kopii toho karbonového v hliníkovém provedení.

„Neočekával jsem zlepšení o osm desetin sekundy oproti ostatním motorkám. Jedná se pouze o malé zlepšení. Byl to první dojem už z Mugella, zlepšili jsme agilitu motorky a nyní je mnohem snadnější změnit směr jízdy, kde jsme byli doposud hodně pomalí. Budeme nadále pracovat na tom, abychom se přiblížili předním jezdcům, ale stále je naše ztráta na Daniho Pedrosu hodně velká. Už ale nejsme tak daleko od Doviziosa a Simoncelliho,“ řekl Valentino Rossi.


Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 4 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 5 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...