Rally Dakar - 11. etapa

vydáno 14. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

V jedenácté dakarské etapě z Chilecito do San Juan byl na jezdce s motocykly a čtyřkolkami připraven 160 km dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Z vítězství v jedenácté etapě se mohl radovat Francouz Cyril Despres na továrním motocyklu KTM, když zvládl zajet dnešní měřený úsek v čase 4 hodiny a 33 minut. Na druhé pozici závod dokončil jeho týmový kolega a lídr průběžného pořadí Španěl Marc Coma. Třetí příčka v cíli patřila chilskému jezdci Franciscu Lopezovi na motocyklu Aprilia, následoval čtvrtý Portugalec Helder Rodriguez na Yamaze a první pětku doplnil Francouz Alain Duclos na Aprilii.

Český závodník David Pabiška vybojoval 44. místo se ztrátou 1 hodiny a 11 minut na vítěze etapy. Druhý náš zástupce Jan Veselý byl klasifikován na 70. pozici.

Čtyřkolky
Ve čtyřkolkách zvítězil Argentinec Sebastian Halpern na Yamaze, jenž dojel do cíle v čase 5 hodin a 35 minut. Druhé místo vybojoval jeho krajan Tomas Maffei rovněž na stroji Yamaha se ztrátou 3 minut. Třetí místo patřilo lídrovi průběžného pořadí Argentinci Alejandro Patronellimu na Yamaze, následoval čtvrtý Polák Lukasz Laskawiec na Yamaze a první pětku uzavřel Francouz Christophe Declerck na stroji Polaris.

Bohužel v rally už nepokračuje ani jeden český závodník, Josef Macháček musel kvůli technické závadě odstoupit.