Britská smršť

vydáno 23. 2. 2015, text hell, foto Aprilia

Na australském Phillip Islandu odstartoval letošní světový šampionát superbiků a supersportů. Jako první výstup z těchto závodů jsme zaznamenali úspěch britských jezdců v SBK a útok na nejvyšší mety značky MV Agusta v SSP.

V úvodní jízdě SBK se o stupně vítězů bojovalo až do cíle. První místo si zajistil Brit Jonathan Rea (Kawasaki ZX-10R), který byl na čele po většinu závodu. Druhý se ztrátou 0,039 sekundy skončil další Brit Leon Haslam (Aprilia RSV4 RF) a třetí, opět pod britskou vlajkou Chaz Davies (Ducati Panigale R), který ztratil necelou půlsekundu.
Stejná trojice si to znovu rozdala o první místo ve druhé jízdě, jen rozestupy byly tentokrát ještě menší. Zvítězil Haslam před Reou (+0,010) a Daviesem (+0,298)
Ve třídě Supersport zvítězil Francouz Jules Cluzel, před Italem Lorenzem Zanettim a šlo o double týmu MV Agusta Reparto Corce. Třetí až páté místo patřilo značce Honda, Britům Ginu Reovi a Kyle Smithovi a Thajci Ratthaparku Wilairotovi.

WSBK, Phillip Island (AUS)
SBK, 1. závod:
1. J. Rea (GB, Kawasaki), 2. Haslam (GB, Aprilia), 3. Davies (GB, Ducati), 4. Torres (E, Aprilia), 5. Vd. Mark (NL, Honda), 6. Sykes (GB, Kawasaki)
2. závod: 1. Haslam, 2. J. Rea, 3. Davies, 4. Sykes, 5. Guintolli (F, Honda), 6. Terol (E, Ducati)
Průběžně: 1. Haslam 45, 2. J. Rea 45, 3. Davies 32, 4. Sykes 23, 5. Guintoli 20, 6. Terol 18

SSP:  1. Cluzel (F) 25, 2. Zanetti (I, oba MV Agusta) 20, 3. G. Rea (GB) 16, 4. Smith (GB) 13, 5. Wilairot (TH, všichni Honda) 11, 6. Sofuoglu (TR, Kawasaki) 10