Úspěch na Supermotu národů

vydáno 9. 10. 2015, text hell, foto BPROM Sport

České družstvo v Supermotu národů, mistrovství světa družstev, Pavel Kejmar, Milan Sitnianský a Petr Vorlíček vybojovali v italském Jesolu třetí místo. Mistrovský titul získala Francie před domácí Itálií.

Už v kvalifikaci si náš tým vyjel celkové třetí místo, Kejmar a Sitnianský skončili ve svých skupinách třetí, Vorlíček byl pátý. Znamenalo to výhodnou pozici na startovním roštu, kluci se v jednotlivých jízdách, kam postoupilo šestnáct týmů, řadili na třetí a devatenácté místo. Do finále nepostoupila jen dvě družstva, Lotyši a britští junioři.
Od první do poslední třetí rozjížďky naši udrželi bronzovou pozici.
Do první jízdy nastupoval Kejmar se Sitnianským. Kejmar měl na staru horší pozici a musel postupovat dopředu. Dařilo se mu a nakonec z toho bylo šesté místo v cíli, Sitnianský byl hned za ním sedmý. Jezdci Francie a Itálie si vyjeli stejný počet bodů, a tak o průběžném pořadí rozhodovalo jen lepší umístění, Francouz Adrien Chareyre v jízdě zvítězil, a tak se na prvním místě objevili Francouzi.
Ve druhé jízdě zajela domácí Itálie lepší výsledky než Francie, i když Adrien Chareyre zopakoval vítězství, a Italové se vyhoupli na první místo. Milan Sitnianský dojel znovu sedmý, Petr Vorlíček za ním osmý a na bronzové příčce jsme zvýšili svůj náskok před čtvrtým týmem.
Rozhodovala poslední jízda, do které nastupoval ze třetího místa na roštu Pavel Kejmar, z devatenáctého Petr Vorlíček. A nevypadalo to vůbec dobře, Kejmar upadl a začínal až na samém konci startovního pole. Vorlíček byl sedmnáctý a medailová vidina se nám začala rozplývat. Oba ale postupovali dopředu. Nakonec Vorlíček dojel sedmý, a to stačilo, abychom si třetí příčku udrželi. Kejmarovo jedenácté místo se pak škrtalo.
Více najdete na sportovní dvoustraně příštího čísla ČMN, 21/2015.