Testy Rookies Cupu ve Valencii

vydáno 16. 4. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

Jezdci čtvrtého ročníku Red Bull MotoGP Rookies Cupu mají za sebou třídenní testy ve Valencii. Náš Tomáš Vavrouš se do první desítky dostal jen na mokru.

Na okruhu Ricarda Torma probíhaly během tohoto týdne třídenní testy šampionátu mladých nadějí - Red Bull MotoGP Rookies Cupu 2010. V početném startovním poli opět nechyběl český závodník - tentokrát nás reprezentuje Tomáš Vavrouš.

Po třech dnech testování - z toho druhý den se jelo na mokru, byl nejrychlejším jezdcem na trati patnáctiletý Japonec Daijiro Hiura, který zajel absolutně nejrychlejší čas 1:43,903. Velmi dobře si vedl i Brit Dani Kent, který byl nejrychlejší během prvního dne a poté byl dvakrát druhý. Nejlepším výsledkem Tomáše Vavrouše bylo deváté místo během druhého testovacího dne, kdy se jelo na mokru.

První závody se jedou prvního a druhého května v rámci Grand Prix Španělska na okruhu Jerez de la Frontera.