Spies je v rozhovorech velmi opatrný

vydáno 9. 4. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Ben Spies zatím hovoří velmi opatrně o svých cílech v jeho první sezoně MotoGP.

Úřadující mistr světa superbiků Američan Ben Spies byl na včerejší tiskové konferenci v Kataru těsně před začátkem sezony 2010 velmi opatrný při odpovědích na otázky, jaké cíle si klade před svoji premiérovou sezonou v královské kubatuře MotoGP.

„Musím být realistický. Měli jsme pár dobrých testů a bylo to skvělé, ale znovu musím říct, že to byly jen testy. Ještě jsme nezávodili, takže těžko říct, čeho jsme opravdu schopní. Hodně závodů se pojede na pro mě nových tratích. Můžeme mít dobré výsledky v testech, ale poté přijedeme na trať, kterou neznám, a vše se budu muset učit. Ihned, jak zajedete dobré výsledky v testech, začne na vás každý vyvíjet tlak a vy chcete lepší výsledky. Jsem zde nováček a první rok pro mne bude hodně náročný. Uděláme maximum a pokusíme se získat dobré výsledky. Nedávno jsem četl jeden článek, ve kterém jsem se dozvěděl, že třináct z celkových sedmnácti jezdců zde vyhrálo již nějaký titul mistra světa. To už je opravdu pěkná společnost! Mohl jsem zůstat v MS superbiků a být opět konkurenceschopný, ale já jsem chtěl zkusit něco nového a pokusit se zatlačit opět sám na sebe,“ řekl Ben Spies.