Rally Dakar - 6. etapa

vydáno 7. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

V šesté etapě letošního Dakaru z Iquique do Arica museli jezdci zdolat celkem 456 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Vítězství v šesté etapě si připsal portugalský závodník Ruben Faria na motocyklu KTM, jenž dojel do cíle v čase 5 hodin a 35 minut. Druhé místo obsadil jeho krajan Helder Rodrigues na Yamaze se ztrátou 50 sekund. Následoval na třetím místě Francouz Cyril Despres na KTM, čtvrtou pozici obsadil Španěl Marc Coma také na KTM a na páté příčce byl klasifikován Slovák Štefan Svitko rovněž na KTM.

Český jezdec David Pabiška dokončil etapu na 37. pozici, druhý český závodník Jan Veselý dojel na 77. místě.

Čtyřkolky
Ve čtyřkolkách dnes kraloval Argentinec Alejandro Patronelli na Yamaze, jenž dojel do cíle etapy za 6 hodin a 41 minut. Druhé místo obsadil také Argentinec Tomas Maffei a z třetího místa v cíli se mohl radovat náš Josef Macháček. Na čtvrté příčce byl klasifikován Argentinec Jorge Santamarina a první pětku doplnil Francouz Christophe Declerck.

Druhý český závodník Martin Plechatý bohužel havaroval a letošní Dakar pro něj skončil.