vydáno 10. 7. 2017, text Dominika Nováková, foto TZ Petra Piláta, WSBK

Přinášíme vám přehled několika zajímavých sportovních akcí z uplynulého víkendu. Nechybí výsledky MČR na přírodních okruzích ani MČR freestyle motokrosu.

Pilníkovo pozdní odpoledne

Čerčany

V sobotu 8. července se uskutečnil 12. ročník „Pilníkova pozdního odpoledne“. Snad poprvé v historii do programu zasáhl prudký déšť. Úvodní závod mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu opanoval hostitel Petr Pilát, který těsně porazil Filipa Podmola. Na třetím místě skončil Matěj Česák. Novinkou byla M.E.G. charity tombola, o kterou se postarala módní návrhářka Michaela Mašková. Výtěžek z ní šel na Thomayerovu nemocnici. Z freestyle motokrosařů se dále představili Radek Bílek, František Máca, Martin Šebesta, Jakub Suk, Lukáš Volšický, Milan Dzimbaník, Michal Romančík, Josef Aron, Marcin Lukaszczyk a Rafal Bialy.

Mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu: 1. Pilát, 2. F. Podmol, 3. Česák, 4. Lukaszczyk (PL), 5. Máca, 6. Biały (PL).

World SBK

Laguna Seca, USA

Po minulém smolném závodě v Itálii se na stupně vítězů opět postavil Chaz Davies, který první závod vyhrál, ve druhém byl třetí. První místo za něj převzal Jonathan Rea, který průběžně vede šampionát. Závodu v Americe se kromě našeho Ondřeje Ježka zúčastnil i Jakub Smrž, který se věnuje britským superbikům, skončil vždy o jedno místo před Ježkem – osmnáctý a sedmnáctý.

První závod: 1. Davies (GB, Ducati), 2. Rea (GB), 3. Sykes (GB, oba Kawasaki), 4. Melandri (I), 5. Forés (E, oba Ducati), 6. Camier (GB, MV Agusta)…18. J. Smrž (Yamaha), 19. Ježek (Kawasaki); Druhý závod: 1. Rea, 2. Sykes, 3. Davies, 4. Melandri, 5. Forés, 6. Laverty (IRL, Aprilia)…16. J. Smrž, 17. Ježek; Průběžně: 1. Rea, 2. Sykes, 3. Davies, 4. Melandri, 5. Lowes (GB, Yamaha), 6. Forés…22. Ježek.

Trial MS

Bradford, Velká Británie

Pátým kolem pokračovalo mistrovství světa v trialu, tentokrát ve Velké Británii. Desetinásobný mistr světa v tomto sportu Toni Bou chce dosáhnout i neuvěřitelného jedenáctého titulu. Ovládl právě i závod v Anglii a vede s poměrně velkým bodovým náskokem před druhým Adamem Ragou.

1. Bou (E), 2. Fujinami (J), 3. Raga (E), 4. Dabill (GB), 5. Fajardo (E), 6. Busto (E)

Průběžně: 1. Bou, 2. Raga, 3. Fujinami, 4. Busto, 5. Fajardo, 6. Cebestany (E)

IRRC

Imatra, Finsko

V Imatře se jel druhý letošní závod mezinárodního roadracingového šampionátu. Závodů se zúčastnili i Češi, nejlépe si vedli Kamil Holán a Marek Červený. V prvním závodě třídy Supersport se Kamilu Holánovi nedařilo, upadl chvíli po startu, a i přesto, že byl závod zastaven červenými vlajkami a znovu restartován, Holán už nenastoupil. S týmem ale opravili motorku do druhého závodu, kde skončil sedmý. Vladimír Šnajdr dojel čtrnáctý, v sobotu dojel do cíle sedmnáctý. Vítězem prvního závodu se stal Pierre Yves Bian, druhý závod ovládl Joey Den Besten. První závod Superbike vyhrál Michael Rutter, druhý Sebastian Le Grelle. Nejlépe z našich si vedl Marek Červený, který projel cílem jako pátý a následně sedmý.

Supersport první závod: 1. Bian (F, Yamaha), 2. Besten (NL, Yamaha), 3. Walther (D, Yamaha), 4. Schmitz (D, Yamaha), 5. Rotter (A, Suzuki), 6. Caljouw (NL, Honda)…17. Šnajdr (Yamaha); Supersport druhý závod: 1. Besten, 2. Walther, 3. Schmitz, 4. Rotter, 5. Koski (FIN, Kawasaki), 6. Gaube (D, Yamaha), 7. Holán (Yamaha)…14. Šnajdr; Superbike první závod: 1. Rutter (GB, BMW), 2. Kneen (GB, BMW), 3. Polita (I, BMW), 4. Kostamo (FIN, BMW), 5. Červený (BMW), 6. Pekkanen (FIN, BMW)…14. Holán (BMW), 18. Bičiště (BMW), 20. Nechvátal (Yamaha), 29. Lukšík (Honda); Superbike druhý závod: 1. Le Grelle (B, BMW), 2. Polita, 3. Rutter, 4. Kneen, 5. Kostamo, 6. Pekkanen, 7. Červený…13. Holán, 14. Bičiště, 22. Nechvátal, 28. Lukšík.

Velká cena Piešťan

Piešťany, Slovensko

V Piešťanech se jelo mistrovství a přebor České republiky na přírodních okruzích.

Klasik 175+250: 1. Ježovica (SVK, Yamaha), 2. Žiška (SVK, Yamaha), 3. Bango (Yamaha), 4. Thér (ČZ), 5. Tázler (Ahra MZ), 6. Koutný (Yamaha)

Klasik 350+500+750: 1. Fürböck (A, Seeley Wescake), 2. Brückner (Honda), 3. Juřík (Yamaha), 4. Novák (Honda), 5. Talaga (Beneli), 6. Havlíček (Yamaha)

400SSP+Supermono: 1. Zörnweg (D, MZ), 2. Plichta (Suzuki), 3. Macháček (KTM), 4. Řezáč (Honda), 5. Křen (Honda), 6. Eder (A, Honda)

Twin: 1. Plichta (Suzuki), 2. Stibor (Suzuki), 3. Holz (D, Suzuki), 4. D. Hanzalík (SVK, Kawasaki), 5. Kužela (Kawasaki), 6. M. Hanzalík (Kawasaki)

125SP: 1. Zima (Cagiva), 2. Řezáč (Aprilia), 3. Werner (SVK, Aprilia), 4. Hruboš (SVK, Aprilia), 5. Čadek (Cagiva), 6. Šlezar (Aprilia)

Do 600: 1. D. Hanzalík, 2 Koňák, 3. Sedlák, 4. Kurina, 5. Ježovica, 6. Posák

250SP+125GP: 1. Kolář (Honda), 2. Podlipný (Honda), 3. Kunz (Yamaha), 4. Korčák (SVK, Aprilia), 5. Matuš (Aprilia), 6 Eder (A, KTM)

Nad 600: 1. Prášek (BMW), 2. Borovka (Yamaha), 3. Ježovica (SVK, BMW), 4. Hlaváček (BMW), 5. Vysloužil (Suzuki), 6. Stibor (BMW)