Lorenzo může pokořit Rossiho rekord

vydáno 3. 11. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Pouze dojet na pódiu stačí Lorenzovi k tomu, aby pokořil Rossiho rekordu v počtu bodů za sezonu.

Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Španěl Jorge Lorenzo může během Grand Prix na okruhu Ricarda Torma ve Valencii pokořit rekord svého týmového kolegy Valentina Rossiho v maximálním počtu bodů získaných za jednu sezonu. Valentinův rekord 373 bodů z roku 2008 může Jorge Lorenzo velmi snadně překonat, stačí mu jediné, a to dokončit poslední závod sezony na pódiu.

„Skutečnost, že mohu v posledním závodě letošní sezony potvrdit svůj mistrovský titul na domácím okruhu, dělá celou věc hodně speciální. Titul jsem už slavil doma na Mallorce, nyní bych chtěl to samé dopřát všem mým španělským fanouškům. Je to poprvé, co pojedu na španělském okruhu od chvíle, kdy jsem získal mistrovský titul. Celá letošní sezona je opravdu fantastická a já jsem opravdu šťastný, že jsem minulý víkend v Estorilu znovu vyhrál a stál na nejvyšším stupínku.Získali jsme s týmem titul jezdců. výrobce a i titul nejlepšího týmu, takže jsme splnili všechny naše cíle. Můj osobní cíl je dosáhnout rekordu v počtu bodů za sezonu. K tomu mi stačí dojet o víkendu na pódiu. Ve Valencii jsem ještě nikdy nezvítězil, takže se určitě pokusím to o tomto víkendu změnit,“ řekl Jorge Lorenzo.