Na Offroad Maratonu startují dakaristé, začíná se ve Šternberku

vydáno 13. 3. 2015, text TK Offroadmaraton, foto Jonáš, Offroadmaraton

První závod šestnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 28. března ve Šternberku na Olomoucku. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať, která je poměrně rychlá a bez velkých záludností.

V letošní sezoně odstartují i nejlepší z loňské sezony, například z aut tým RP Interier, Wogo team či Valtr offroad team s dakarským matadorem Jaroslavem Valtrem. Chybět nebude ani bugina dalšího dakarského harcovníka Josefa Macháčka či v jedné stopě KTM šestinásobného účastníka nejtěžší rally světa Jana Veselého (IVAR CS). Mezi čtyřkolkáři budou o další body bojovat Rudolf Dvořák či Martin Miřejovský z Teamu Max 2, kteří soupeřům většinou ukazují jen záda. A na obhajobu absolutního prvenství mezi motorkáři se chystá i Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká. Všichni se opět těší na osm závodů na různých místech v České republice. Tři nejlepší na konci sezony jedou na africkou Intercontinental rally.


OffROAD Maraton ve Šternberku začíná v 7:30 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 10:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:30 a 14:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 14:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou čtyřhodinový boj.


„Letos začínáme na tradičním místě v netradiční délce závodu aut, protože jsme vyslyšeli přání několika posádek a některé závody zkrátili. Pěti- a šestihodinovky se zkracují o hodinu, místo dvanáctihodinovky se pojede deset hodin. Osmnáctý ročník 24hodinovky v Dobřanech zůstává celodenním závodem, jen se odehraje o měsíc později, tedy v červnu. Posádky tak budou mít možnost pořádně se rozjezdit a po nejtěžším klání dát stroje i sebe přes dvouměsíční offroadové prázdniny do pořádku,“ okomentoval změny v sezoně ředitel seriálu Ondřej Nachtigall.


Tradiční zůstává motivace do dalších bojů. Pořadatel Intercontinental Rally 2016 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejlepšímu čtyřkolkáři a motorkáři.


KALENDÁŘ OffROAD Maratonu 2015:

28.03. Šternberk (okr. Olomouc)

25.04. Šiklův Mlýn (Ždár nad Sázavou)

16.05. Trstěnice (okr. Cheb)

20.06. - 21.06. Dobřany (okr. Plzeň)

29.08. - 30.08. Milovice (okr. Nymburk)

19.09. Drnovice (okr. Blansko)

17.10. Janovice nad Úhlavou (okr. Klatovy)

07.11. Ředhošť (okr. Litoměřice)


České maratony jako příprava na Dakar

Ostřílení borci dakarských soutěží se účastní OffROAD Maratonu v rámci přípravy na Rally Dakar 2016. Motorkář Jan Veselý letos dojel jako 39. absolutně a 4. v kategorii Marathon. Jako jediný český jezdec závodil bez podpory týmu. Pětinásobný dakarský vítěz v kategorii Quad Josef Macháček sledoval letošní boje zpovzdálí – vyrazil do Afriky ana africkou Intercontinental Rally, kde vyhrál třídu Lite Class v kategorii Car. Ale stejně jako Jaroslav Valtr, čtyřnásobný účastník rally mezi kamiony, plánuje další ročník dakarské soutěže. Jejich tréninky na domácích maratonksých tratích, kde testují výdrž svého stroje a hlavně sebe samých, motivuje další závodníky k účasti na dálkových soutěží v zahraničí.


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 18. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Šestnáct let se na tratích prohání auta, 13 let motorkáři a čtyřkolkáři a devátý ročník pojedou děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.
Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 6 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...