Na Offroad Maratonu startují dakaristé, začíná se ve Šternberku

vydáno 13. 3. 2015, text TK Offroadmaraton, foto Jonáš, Offroadmaraton

První závod šestnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 28. března ve Šternberku na Olomoucku. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať, která je poměrně rychlá a bez velkých záludností.

V letošní sezoně odstartují i nejlepší z loňské sezony, například z aut tým RP Interier, Wogo team či Valtr offroad team s dakarským matadorem Jaroslavem Valtrem. Chybět nebude ani bugina dalšího dakarského harcovníka Josefa Macháčka či v jedné stopě KTM šestinásobného účastníka nejtěžší rally světa Jana Veselého (IVAR CS). Mezi čtyřkolkáři budou o další body bojovat Rudolf Dvořák či Martin Miřejovský z Teamu Max 2, kteří soupeřům většinou ukazují jen záda. A na obhajobu absolutního prvenství mezi motorkáři se chystá i Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká. Všichni se opět těší na osm závodů na různých místech v České republice. Tři nejlepší na konci sezony jedou na africkou Intercontinental rally.


OffROAD Maraton ve Šternberku začíná v 7:30 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 10:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:30 a 14:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 14:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou čtyřhodinový boj.


„Letos začínáme na tradičním místě v netradiční délce závodu aut, protože jsme vyslyšeli přání několika posádek a některé závody zkrátili. Pěti- a šestihodinovky se zkracují o hodinu, místo dvanáctihodinovky se pojede deset hodin. Osmnáctý ročník 24hodinovky v Dobřanech zůstává celodenním závodem, jen se odehraje o měsíc později, tedy v červnu. Posádky tak budou mít možnost pořádně se rozjezdit a po nejtěžším klání dát stroje i sebe přes dvouměsíční offroadové prázdniny do pořádku,“ okomentoval změny v sezoně ředitel seriálu Ondřej Nachtigall.


Tradiční zůstává motivace do dalších bojů. Pořadatel Intercontinental Rally 2016 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejlepšímu čtyřkolkáři a motorkáři.


KALENDÁŘ OffROAD Maratonu 2015:

28.03. Šternberk (okr. Olomouc)

25.04. Šiklův Mlýn (Ždár nad Sázavou)

16.05. Trstěnice (okr. Cheb)

20.06. - 21.06. Dobřany (okr. Plzeň)

29.08. - 30.08. Milovice (okr. Nymburk)

19.09. Drnovice (okr. Blansko)

17.10. Janovice nad Úhlavou (okr. Klatovy)

07.11. Ředhošť (okr. Litoměřice)


České maratony jako příprava na Dakar

Ostřílení borci dakarských soutěží se účastní OffROAD Maratonu v rámci přípravy na Rally Dakar 2016. Motorkář Jan Veselý letos dojel jako 39. absolutně a 4. v kategorii Marathon. Jako jediný český jezdec závodil bez podpory týmu. Pětinásobný dakarský vítěz v kategorii Quad Josef Macháček sledoval letošní boje zpovzdálí – vyrazil do Afriky ana africkou Intercontinental Rally, kde vyhrál třídu Lite Class v kategorii Car. Ale stejně jako Jaroslav Valtr, čtyřnásobný účastník rally mezi kamiony, plánuje další ročník dakarské soutěže. Jejich tréninky na domácích maratonksých tratích, kde testují výdrž svého stroje a hlavně sebe samých, motivuje další závodníky k účasti na dálkových soutěží v zahraničí.


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 18. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Šestnáct let se na tratích prohání auta, 13 let motorkáři a čtyřkolkáři a devátý ročník pojedou děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.
Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 9/2023
  • Motorbike 7-8/2023
  • Motorbike 6/2023
  • Motorbike 5/2023
  • Motorbike 4/2023

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

MotoRoute
28. srpna
Postupně upřesňujeme program 18. setkání MotoRoute. Těš se na skvělé motocestovatelské přednášky, workshopy, testování motorek, tajný závod atd. Více tady: www.motoroute.cz/.../...etkani-motoroute-2023.aspx
Magazín Motoroute
14. srpna
Už máš magazín MotoRoute 4/2023? 
Opět je tu 96 stran čtení o motorkách a cestování. 
✅ Podrobnosti o čísle tady: shop.motoroute.cz/.../43-motoroute-2023--c-4.aspx
Najdete ho na stáncích PNS, ale raději si ho předplaťte!
✅ Předplatné tady: shop.motoroute.cz/produkt/23-predplatne.aspx
✅ On-line verze na http://www.motorouteklub.cz nebo http://www.digiport.cz
MotoLife
3. srpna
Masarykův okruh má nového majitele.
Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzala společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka. Počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.
Všechny příspěvky ...