MXoN: První jízda MX1+MX2

vydáno 29. 9. 2013, text Petr Záruba

Dnes se v německém Teutschenthalu odjely tři hlavní závody Motokrosu národů. Již od rána zde na trati sice svítí sluníčko, ale spoře oblečených dívek je tu jako šafránu, jezdcům i přihlížejícím divákům vše komplikuje silný studený vítr. Možná i ten ovlivnil události velmi dramatické první jízdy.

Naše želízko v ohni zde byl Franta Smola (MX1) a Filip Neugebauer (MX2), oběma se start povedl a pohybovali se kolem 30. místa. Na špici mezitím nejlépe vypálili Australan Ferris a Němec Roczen. Ten se ještě v prvním kole ujal vedení a začal všem ujíždět. Američané Dungey a Tomac jeli oba za sebou kolem 10. místa a měli co dohánět. Dnes ovšem nemají den a Dungey v průběhu šestého kola upadl a ztratil dvě pozice. Tomac se na rozdíl od svého kolegy slušně propracovával vpřed. Na špici se ke konci závodu změnilo pořadí, když rytmus chytil Cairolli. Ten měl nakonec v cíli slušný náskok na druhého Roczena. Tomu ještě tři kola před cílem zatopil Tomac, který na něj zle dotíral. Jenže svou snahu přehnal a možná i kvůli silnému nárazovému větru upadl na jednom ze skoků a podstoupil cca desetimetrový let vzduchem bez motorky. Naštěstí je v pořádku a otřesený dojel na šestnáctém místě. Naši dojeli na 26. místě (Smola) a 27. místě (Neugebauer).