Dojmy z 2. etapy

vydáno 7. 1. 2014, text Lukáš Pour, foto Ondřej Škorpil

Tisková zpráva SP Moto: Pokračovat v nastolených výkonech a výsledcích, to byl cíl týmu SP MOTO ve druhé etapě dakarské rally, která přinesla první setkání s dunami. V nich jeli jezdci téměř 100 měřených kilometrů na konci etapy.
Se všemi nástrahami se oba borci z SP MOTO týmu poprali a výsledkem je 18. místo Štefana Svitka a 37. místo Davida Pabišky.

David Pabiška: Dnešní den byl pro mě trošku smolný, na začátku motorka, zřejmě kvůli nekvalitnímu benzínu, vůbec nejela. Všichni mi ujížděli na maximální rychlost, ale naštěstí jsem hodně stáhnul v techničtějších pasážích v řečištích. Po 177 km měřeného testu jsme natankovali a na motoru to bylo hned znát. Motorka konečně jela 160, a ne 130 jako na začátku.
Ve finále mi odešlo ovládání roadbooku, takže jsem si ho musel převíjet ručně a to není zrovna ideální. Nicméně jsme v cíli, jedeme dál a to je důležitý.

Štefan Svitko: Jsem rád, že jsem v cíli. První část etapy byla dobrá, skoro endurová, což mi vyhovovalo. Potom začaly písečné duny a na jednu z nich jsem se vyškrábal až na čtvrtý pokus. Jednou jsem upadl, ale nic jsem neudělal technice, mně se nic nestalo, takže se jdu nachystat na zítřejší etapu a doufám, že se mi bude zítra dařit.

Zítra čeká na motorkáře první část maratonské etapy, přesun ze San Rafaelu do San Juanu, s měřeným testem přes 370 km. Po této etapě se budou muset motorkáři obejít bez servisního zázemí a doprovodných vozů. Bude tedy důležité dobře hospodařit s pneumatikami, protože hned ve středu je čeká dalších 353 měřených kilometrů.

3. etapa
7. 1. San Rafael - San Juan

Spojovací úseky: 292 km
Rychlostní zkouška: 373 km
Účastníci Dakaru poprvé zakusí vysokohorské prostředí při prvním průchodu Andami. 6962 metrů vysoký Vulcano Aconcague, což je nejvyšší hora Severní a Jižní Ameriky a zárověň nejvyšší hora světa mimo Asii, bude sledovat stoupání motorkářů během rychlostní zkoušky až do výšky 4300 m.n.m., kde budou mít skvělý výhled na Jižní Ameriku. Romantických rozhledů si však neužijí dlouho. Sestup motorkáře vrátí zpět do reality, protože budou mít za sebou pouze první část maratonské etapy. Budou si muset sami zajistit servis pro své stroje ve speciálním bivaku, zřízeném pouze pro ně. Dnes se tedy s Davidem a Štefanem neuvidíme.

4. etapa
8. 1. San Juan - Chilecito

Spojovací úseky: 210 km
Rychlostní zkouška: 353 km
Druhá část maratonské etapy přinese do hry mnoho strategie. Nejprve budou na začátku měřeného úseku testovány navigační schopnosti jezdců, později příjde na řadu konfrontace s opotřebovanými pneumatikami z předchozího dne. Čekají na ně jak přejezdy řek, sestupy kaňony, ale i široce otevřené terény, kde bude možné předjíždění, při kterém je potřeba nejvyšší opatrnosti a ostražitosti.


Další iČMN články

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 2 dny ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 2 dny ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před týdnem v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...