Testování MotoGP, Sepang 2

vydáno 1. 3. 2013, text Ivo Helikar, foto Honda

Máme za sebou druhý test třídy MotoGP v Sepangu. Nejrychlejším jezdcem v porovnání všech časů zůstal tentokrát Španěl Jorge Lorenzo s Yamahou. Svůj nejlepší čas zajel ve druhém dni. V prvním a třetím dni byl nejrychlejší jeho krajan Dani Pedrosa s Hondou, který se svým časem ze třetího dne zařadil na druhé místo celkově za Lorenzem.

V noci ze druhého na třetí den v Sepangu hustě pršelo a ráno se jezdci nedostali na trať před desátou hodinou. Opět se ve výborném světle představil Marc Márquez (Honda), který v posledním testovacím dni zajel druhý nejlepší čas a na Pedrosu ztratil jen 0,081 sekundy. Celkově získal třetí nejlepší čas.

Karel Abraham zlepšoval každým dnem své časy, v prvním dni skončil dvaadvacátý a na nejrychlejšího Pedrosu ztratil 4,258 sekundy. První testovací den však poznamenal jeho pád: „Zpočátku vše probíhalo podle plánu, jezdilo se mi dobře a první kola ukazovala na dobrý výsledek. V jednom velice slibně rozjetém kole jsem pak bohužel upadl. Nic se mi nestalo, ale kolo jsem nedokončil a oprava motocyklu zabrala nějaký čas. Když jsem se vrátil na trať, spadla první velká přeháňka, pak dráha osychala a pak znovu začalo pršet. Byly to hrozné podmínky a na nějaký lepší výsledek už nebyla šance. Prozatím stále používáme starší motor, vypadá to, že ten lepší budeme testovat až poslední den.“

Ve druhém dni si Karel o jednu příčku polepšil a na Lorenza mu scházelo 4,068 sekundy. Ve třetím testovacím dni získal devatenáctý čas a na Pedrosu ztratil 3,504 sekundy. V celkovém součtu časů mu tak patřila dvacátá pozice se ztrátou 3,784 sekundy na nejrychlejšího Jorge Lorenza. Na nejrychlejšího jezdce s motocyklem ART a zároveň nejrychlejšího jezdce s motocyklem specifikace CRT, třináctého Randy de Punieta mu chybělo 1,203 sekundy.

Lukáš Pešek stejně jako jeho týmový kolega Danilo Petrucci mohli vyzkoušet jen loňský motocykl Ioda-Suter. „Konečně mám pro sebe svoji motorku. Chvíli trvalo, než jsme ji seřídili a odpoledne pak začalo pršet. Navíc byl malý grip. Také nemám ostrý motor, takže ztrácím na rovinkách. Jde však o další sbírání zkušeností. Jen doufám, že to bude bez deště.“

Jak se ukázalo, Lukášovo přání nebylo tak úplně vyslyšeno. Pešek byl v prvním dni na sedmadvacátém místě, na Petrucciho ztratil přes 2 sekundy, na Pedrosu 6,411 sekundy. V druhém dní zopakoval 27. pozici, na Petrucciho mu chyběly necelé dvě sekundy, na Lorenza 5,924 sekundy. Třetí den poprvé zajel rychleji než Petrucci, skončili za sebou na 23. a 24. místě s minimálním rozestupem 0,012 sekundy. Na prvního Pedrosu ztratil 4,112 sekundy.

Výsledky jednotlivých dní zdeDalší články z archivu

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Časopis Motorbike
před 3 hodinami
Milan Engel o řecké rally - "S výkonem jsem spokojený, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale druhé místo je druhé místo..."
Magazín Motoroute
před 15 hodinami
MotoRoute 5/2020 vychází 5.10.2020 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 23:29
Čínský výrobce CFMoto představil o uplynulém víkendu velký cestovní motocykl schopný konkurovat "japoncům".
Bikes.cz
před 5 dny ve 22:00
Čtyřválec v Zedovi je jako turbína... Dominik Valášek protáhnul Z900 Červenohorským sedlem.
Všechny příspěvky ...