Abaja o prvním australském tréninku

vydáno 16. 10. 2010, text TZ, foto karelabraham.cz

Na Phillip Islandu vládl v pátek déšť, vítr a citelná zima

Třída Moto2, která uzavírala páteční odpoledne, měla jen výhodu v tom, že v polovině tréninku déšť ustal, a tak se závěr odjel už na suché trati. Karel Abraham potvrdil, že přijel do Austrálie v dobré pohodě. V posledních deseti minutách zrychlil o 1,5 s, a v závěrečném 23. kole zajel čas 1:37,606, kterým se v té chvíli zařadil na osmé místo. Nakonec se ale v první desítce neudržel a skončil dvanáctý. V tak těžkých podmínkách to nebyl špatný začátek.

Karel Abraham po skončení tréninku řekl: „Podmínky byly hrozné. Ráno bylo pouhých devět stupňů nad nulou, pršelo a foukal prudký vítr. První část tréninku jsme ještě odjeli na mokrých pneumatikách, pak trať oschla. Vítr byl ale stále velice nepříjemný. Začátek na mokru nebyl špatný. Na suchu jsme změnili nastavení a posledních patnáct minut jsem dokázal výrazně zrychlit. Čas mého závěrečného kola vypadal, že skončím v první desítce. Soupeři mě ale nakonec odsunuli na dvanácté místo. Zítra snad bude lepší počasí a věřím, že dál zrychlím, protože máme připravené nové úpravy nastavení motocyklu. V posledních dvou závodech jsem startoval z druhé řady a na konečném výsledku to bylo samozřejmě znát, takže bych rád i na Phillip Islandu, kde jsem byl loni v závodě šestý, poslední kvalifikační výkony zopakoval.“