Biaggi doufá v lepší výsledky

vydáno 9. 6. 2011, text Jiří Nykodým, foto Aprilia

Druhý italský závod šampionátu mistrovství světa superbiků se jede již o nadcházejícím víkendu v Misanu, což bude pro Římana Maxe Biaggiho další šance, jak získat první domácí vítězství od roku 2010. Dosavadní průběh letošní sezony nebyl pro obhájce titulu vůbec snadný, Carlos Checa vyhrál už šest závodů a Biaggi se doposud nedokázal dostat do správného tempa. Poslední víkend v Miller Motorsport Parku pro něj také neskončil podle představ, první jízdu Max nedokončil a v druhém závodě dojel na třetí pozici.

V loňském závodě na okruhu Misano oslavil Biaggi double a to samé by rád zopakoval i letos.

„Bohužel jsem na Miller Motorsport Parku ztratil další závod a body mi začínají chybět. Po té nehodě v první jízdě mě docela tvrdě trefila Reova motorka a ještě teď cítím bolesti. Sice jsem byl schopen dokončit druhý závod, ale na konci dne jsem byl opravdu hodně vyčerpaný. I proto bych chtěl o nadcházejícím víkendu v Misanu zajet dobré výsledky. Ten okruh mám rád a vždy jsem tam zajel dobré výsledky, letos je to dokonce naše testovací trať. Nebude jednoduché zopakovat loňský double, ale pozitivní výsledek by pro nás byl důležitý do dalšího vývoje šampionátu. Podpora domácích fanoušků mne bude hnát dopředu a pomůže mi zapomenout na bolest, která mne trápí od minulého závodu,“ řekl Max Biaggi.