Lukáš Pešek v kvalifikaci jedenáctý

vydáno 25. 6. 2010, text TZ, foto pesek52.cz

Lukáš v závěru kvalifikace vydřel 11. místo.

Lukáš Pešek / 11. místo / 1,39,856 / + 0,764:  „S výsledkem v kvalifikaci jsem spokojený, s jejím průběhem už nikoliv. Stále jsme nemohli přijít na to, proč mi najednou klouže předek a já jsem se trápil. Jak se blížil závěr kvalifikace, tak také stoupala moje nervozita. Nakonec jsme zvolili měkčí přední gumu, přestože doposud fungovala lépe tvrdá, a najednou to šlo. Zřejmě sehrál roli rozdíl v teplotě trati, která se od dopoledního tréninku o něco více zahřála. Teď nás pro zítřek čeká hodně přemýšlení, jakou směs vybrat pro závod. Jinak mi i trochu přálo štěstí, protože času moc nebylo a mně se povedlo dostat se do dobré skupiny. V závodu bych byl rád za dobrý start a pozici ve skupině kolem 10. místa. Vzhledem k tomu, že se mi v kvalifikaci povedlo v podstatě jen jedno rychlé kolo, zatím moje ambice nemohou sahat výše. Uvidíme, jak nám vyjde zítřejší warm-up.“

Miloš Čihák – osobní kouč: „Dnes to byly pěkné nervy. Přestože jsme po 12. místě v ranním tréninku byli pro kvalifikaci dobře naladěni, náš optimismus vzal po jejím zahájení za své. Stanovenou taktiku jsme kvůli přerušení kvalifikace museli změnit, ale především nás zaskočil problém s předním kolem. Nakonec jsme zkusili měkkou pneu a Lukáš úžasně zabojoval.“