Příprava Abajova týmu Milwaukee BMW

vydáno 12. 2. 2016, text hell, foto Milwaukee BMW

Na konci února odstartuje další ročník WSBK prvním podnikem na australském Phillip Islandu. Předcházet budou ještě závěrečné testy. V britském týmu Milwaukee BMW bude vedle úřadujícího šampiona BSB 2015 Joshe Brookese startovat brněnský Karel Abraham.

Brookes pojede se startovním číslem 25, Abaja si ponechá své číslo 17. Nebudou to samozřejmě v MS třídy SBK jediní nováčkové, spolu s nimi přichází do této třídy například Američan Nicky Hayden. Ten pojede v týmu Honda společně s Nizozemcem Michaelem vd. Markem. Do třídy SBK přestoupil z GP také celý tým Iodaracing, jež pojede jako oficiální tým Aprilia v sedle s Alexem de Angelisem a Lorenzem Savadorim. Do MS se vrací také oficiální tovární tým Yamaha, za něhož nastoupí Sylvain Guintoli a Alex Lowes. BMW pojede nejen v týmových barvách Milwaukee, ale také v týmu Althea (Marcus Reiterberger a Jordi Torres).

Jerez a pak Motorland Aragon
V prvním společném testu na okruhu v Jerezu na konci ledna zajel Brookes desátý a Abraham třináctý čas. „Byl to pro mne v Jerezu skvělý zážitek a myslím, že jsme dosáhli na slušné umístění,“ nechal se slyšet brněnský jezdec. „Než jsme přijeli do Jerezu, plánovali jsme zajet nějaká kola a zjistit, jak vůbec nová motorka bude fungovat. Teď musíme pracovat s nově zjištěnými daty a přijít na to, jak z ní dostat co nejvíc, protože věříme, že může být opravdu rychlá.“
Také pro Brookese je značka BMW nová, vloni startoval v týmu Milwaukee s Yamahou.
Na začátku února se tým představil na soukromém testování na okruhu Motorland Aragon: „Učinili jsme určitý pokrok v nastavení motocyklu, ale stále ještě nemám správně nastavený podvozek a to nám způsobuje největší problémy. Přední vidlice fungovala docela dobře, ale se zadní tlumičem jsme pořád ještě bojovali… Použili jsme několik nastavení z minulého roku a nakonec jsem se cítil na motorce přeci jen lépe. Jenže stále to ještě není tam, kde bychom rádi byli. Čekáme na nějaké nové díly od Öhlinsů a Suteru a na testování na Phillip Islandu by to mělo být vidět. Před prvním závodem by nám však mohla data získaná v Aragonu pomoci,“ prohlásil po testování Brookes.
„Ve středu to bylo obtížné kvůli silnému větru, ale podařilo se nám na mé motorce udělat opravdu kvalitní práci v garáži, na zavěšení zadního kola a na elektronice,“ přidal se ke svému kolegovi Karel Abraham. „Následující den jsem zajel několik rychlých kol. Odpoledne mne potkal malý technický problém, ale velice rychle jsme ho vyřešili a mohli pracovat na dalším zlepšení. Byla škoda, že jsme nezajeli tolik rychlých kol, co jsme si původně naplánovali, ale šlo pro mne i tak o velmi užitečné testování. Teď už se opravdu těším na další pokračování na Phillip Islandu, protože jde o trať, která se mi líbí, a navíc, závěrečný test bude pro nás hodně důležitý."
Týmový koordinátor Mick Shanley pocity jezdců shrnul takto: „Celkově šlo v Aragonii o kvalitní test, ale nemohli jsme se příliš snažit zajíždět rychlá kola. Byli jsme ale schopní odvést spoustu práce s nastavením motocyklů. Vyzkoušeli jsme také novou přední vidlici a docílili jistého pokroku s elektronikou, což byl proti předchozímu Jerezu pokrok…. Nyní už se chystáme na Phillip Island na závěrečné předsezonní testování a celý tým už se těší, že ukáže, co umí.“ 
Test bude probíhat 22. a 23. února, o následujícím víkendu pak proběhne první díl letošního seriálu MS. Letos budeme fandit hned dvěma našim jezdcům, Karlu Abrahamovi ve třídě Superbike a Ondrovi Ježkovi v supersportech.


Další iČMN články

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu
 • Šeri testuje - Yamaha MT-09

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 6 hodinami
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 16 hodinami
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Marek Lichtenberg
před 4 minutami
0
Úplně zbytečná ztráta života motorkáře, ale otočit se na dálnici do protisměru, to může udělat jenom blbec!
Časopis Motorbike
včera v 15:40
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:46
Filip Tichý představil Aprilia Tuono 660 s ovladatelností stopětadvacítky a sílou litru! Technická data k motorce najdeš na bikes.cz: https://www.bikes.cz/2021/aprilia-tuono-660
Všechny příspěvky ...