Brno bude!

vydáno 25. 6. 2015, text Automotodrom Brno, foto hell

Prohlášení společnosti Automotodrom Brno, a.s.
k jednání se společností Dorna

Vedení Automotodromu Brno dnes jednalo s vedením společnosti Dorna Sports o situaci se zajištěním úhrady zalistovacího poplatku na Grand Prix České republiky 2015 a stavu, který nastal po uplynutí lhůty pro řešení situace, tj. 23. června.

Stanovisko společnosti Dorna je shrnuto v přiloženém oficiálním prohlášení společnosti Dorna.
Automotodrom Brno dospěl se společností Dorna Sports k následující dohodě:


- Automotodrom Brno obnoví s okamžitou platností předprodej vstupenek na závod Grand Prix České republiky, jelikož bylo dosaženo shody na konání akce.

- společnost Dorna Sports akceptuje takové podmínky platby zalistovacích poplatků za roky 2014 a 2015, které nebudou znamenat ohrožení závodu v roce 2015 a umožní společnosti Automotodrom Brno v rámci ekonomických možností závazkům v budoucnu dostát, pokud se nepodaří zajistit financování těchto poplatků z veřejných zdrojů.

- podmínkou jednání o závodu v roce 2016 je úhrada závazků za roky 2014 a 2015, a to v takovém termínu, aby shoda na roce 2016 mohla být nalezena nejpozději 16. srpna 2015, tedy v den konání Grand Prix České republiky. Dorna vzala na vědomí, že Automotodrom Brno v tomto termínu bez podpory z veřejných zdrojů není schopen závazky uhradit.

- Dorna Sports trvá na tom, že garantem konání Grand Prix v budoucnu nebude Automotodrom Brno, ale instituce disponující veřejnými zdroji. Automotodrom Brno tuto podmínku akceptoval a role garanta se vzdává.

- Automotodrom Brno je připraven být nápomocný v hledání řešení, které umožní zachování závodu Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu za splnění podmínek stanovených společností Dorna Sports.

Automotodrom Brno dále zdůrazňuje, že v současnosti byla deklarována shoda všech veřejných subjektů na nutnosti podpory Grand Prix České republiky, na podporu Grand Prix jsou alokovány i finanční prostředky z jednotlivých zdrojů a existuje i návrh smluvního vztahu přijatelný pro všechny smluvní strany a zároveň respektující české i evropské právo včetně problematiky tzv. veřejné podpory. Společnost se domnívá, že za těchto okolností – pokud všechny zúčastněné subjekty projeví dobrou vůli a skutečný zájem Grand Prix České republiky zachránit – mohou být podmínky stanovené společností Dorna Sports naplněny.

V Assenu, 25. června 2015



Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2023
  • Motorbike 4/2023
  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023
  • Motorbike 3/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
včera v 16:14
Fotogalerie z 60. ročníku závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích... 🙂 😍 🏍
#motocz #roadracing #horice #300zgh #300zatacekgustavahavla
Magazín Motoroute
před 4 dny ve 13:26
Nejvíce očekávaný stroj Honda tohoto roku, model XL750 Transalp, je nyní dostupný na všech autorizovaných dealerstvích společnosti Honda.
Časopis Motorbike
4. května
Motorbike 5/2023
Víc o květnovém vydání najdeš na  www.motolife.cz/.../motorbike-5-2023-motorbike-45fd
Moto.cz
28. dubna
Fotogalerie z Jarní ceny Brna silničních motocyklů - Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích, Mistrovství SR a International Sidecar Trophy, konané o víkendu 22-23.4. 2023 na autodromu v Brně...
Všechny příspěvky ...