Abraham odstartuje z osmého místa

vydáno 17. 9. 2011, text TZ, foto karelabraham.com

Skvělé osmé místo, které si zajistil časem 1:49,777, obsadil český motocyklový závodník Karel Abraham v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie. Do závodu na španělském okruhu ležícím nedaleko Alcanizu tak odstartuje ze třetí řady.

„S výsledkem kvalifikace jsem velice spokojený,“ řekl Karel Abraham po návratu do boxu týmu Cardion AB Motoracing.

Vzhledem k tomu, že byl druhý trénink přeložen kvůli výpadkům elektrického proudu, byl třetí trénink prodloužen z původních pětačtyřiceti na pětasedmdesát minut, během kterých Karel Abraham odjel 25 kol a zajel čas 1:51,026. Ten byl o 2,132 sekundy lepší než čas, který zajel včera.

„Podmínky na trati byly úplně jiné. Proto jsem zrychlil nejenom já, ale i ostatní jezdci,“ konstatoval Karel Abraham. Společně s mechaniky týmu Cardion AB Motoracing několikrát změnil nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11 a v kvalifikaci byl ještě o 1,249 sekundy rychlejší, když v předposledním kole z devatenácti odjetých zajel čas 1:49,777. „Můj čas mohl být ještě lepší, ale ve svém nejrychlejším kole jsem udělal jednou nebo dvě nepatrné chyby, které mě zpomalily,“ přiznal Karel Abraham. Devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho testujícího motocykl Ducati Desmosedici GP11.1 s hliníkovým rámem porazil o 0,183 sekundy.

Předpověď počasí hlásí déšť, který by měl okruh nedaleko Alcanizu zasáhnout dnes večer. „Uvidíme, jak se tím změní podmínky na trati,“ dodal český motocyklový závodník.