Abaja před GP San Marina

vydáno 1. 9. 2011, text TZ, foto karelabraham.com

Po několika nevydařených závodech přijíždí český motocyklový závodník Karel Abraham do San Marina, kde chce na okruhu v Misanu zapomenout na výsledky posledních dvou Velkých cen, ze kterých musel odstoupit kvůli technickým problémům.

„Poslední závody nedopadly podle mých představ, ale doufám, že tentokrát tomu bude jinak,“ věří jednadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing. Se 46 body je na třináctém místě v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů.

Na okruhu v Misanu se Karlu Abrahamovi v minulosti dařilo. „V Misanu jsem toho moc nenajezdil, ale v letech 2007 až 2009 jsem tam vždy dokázal bodovat,“ říká český motocyklový závodník, který byl v minulém roce zraněný a na okruhu měřícím celkově 4 180 metrů nestartoval v závodě třídy Moto2, ve kterém havaroval Shoya Tomizawa a následkům těžkého pádu, do kterého byli zapleteni další dva jezdci, podlehl.

„Byl to tehdy strašný okamžik. I po roce mi z něj běhá mráz po zádech,“ komentuje Karel Abraham tragickou událost, při které zemřel jeden z nejtalentovanějších japonských motocyklových závodníků posledních let. „Všichni na Shoyu myslíme,“ dodává.