Abraham představil svou novou motorku pro MotoGP

vydáno 25. 1. 2013, text hell

Kája Abraham odhalil motorku v pražském kostele Sacre Coeur společně s šéfmechanikem svého týmu Cardion AB motoracing Marcem Granou.
Od chvíle, kdy Karel stroj poprvé vyzkoušel na posezonním testování ve Valencii, se na motocyklu ještě mnohé změnilo. Další, už menší úpravy, ho ale ještě čekají před prvním letošním testováním v Sepangu.

I když se často uvádí, že jméno motocyklu je vlastně Aprilia, ve skutečnosti jde stále o model CRT stroje se jménem ART, což je tak trošku v angličtině slovní hříčka. Jednak znamená v překladu „umění“, a jednak je zkratkou názvu Aprilia Racing Technology. Motocykl používá kapalinou chlazený čtyřválec Aprilia, V65, se čtyřmi ventily na válec, s objemem 999 cm3, s výkonem více než 230 koní, hmotností 165 kg a maximální rychlostí větší než 330 km/h. ART do svého speciálu použil vlastní hliníkový rám, který nejvíce připomíná dvoudobou dvěstěpadesátku Aprilia, přední vidlice i zadní tlumení je značky Öhlins, v předních brzdách najdete čtyřpístkové třmeny Brembo a kotouče o průměru 320 mm, vzadu potom brzdí dvoupístkový brzdič stejné značky.
Ve druhé polovině loňské sezony se právě značka ART specifikace CRT začala nejvíce tlačit k továrním speciálům a její přibližování by mělo pokračovat i v tomto roce. Karel Abraham na ART přesedl ze satelitní tovární Ducati, hlavně proto, že spolupráce s továrnou Ducati v posledních měsících hodně zaostávala za očekáváním týmu i jezdce a za vloženými prostředky.
Tým Cardion AB motoracing po odchodu dvou mechaniků Ducati vypadá letos takto: šéfmechanikem zůstal Ital Marco Grana, novým telemetrikem s velkými zkušenostmi z MotoGP se stal Ital Renato Penacchio, mechaniky jsou Francouz Yannis Maigret a dále Martin Havlíček, Martin Nesvadba a Ital Pietro Bertl. O logistiku se stará Ital Lindo Sbaraglia, šéfem týmu je stále Karel Abaraham starší.Další články z archivu

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin
 • Motorbike 10/2020
 • Šeri testuje - Triumph Bonneville T120
 • Novinka 2021 - Honda CBR650R

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 2 dny v 10:11
Jonathan Rea se pošesté v řadě stal mistrem světa superbiků!
Jaroslav Šíma
před 3 dny ve 12:11
Pozvánka na expozici Jardy Šímy - Motocykly s vůní dálek v Muzeu motocyklů značky JAWA - Rabakov
Moto.cz
před 5 dny ve 20:44
Tovární jezdec Yamahy Valentino Rossi se tento víkend nezúčastní Velké ceny Aragonie, jelikož má potvrzený test na COVID-19
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny v 15:46
Jak hodnotíme novou kampaň pojišťoven? Každý takový počin je chvályhodný, a pokud vzbudí pozornost i na pár vteřin, je to dobře.

K tomuto videu sedí nedávná situace, kdy mladá řidička špatně najela na dálnici, tak se otočila a protisměrem se vracela zpět, kde na ni vyjela. Pokud tohle někdo pouští do provozu bez mozku, je na vině předně policie a úřady s autoškolami. Takoví lidé totiž nemají na silnici co dělat!
Všechny příspěvky ...