Abraham v pátek osmý.

vydáno 10. 6. 2011, text Jiří Nykodým, foto RZ

Velká cena Velké Británie byla zahájena úvodními volnými tréninky, v nichž Karel Abraham obsadil jedenácté, respektive osmé místo.

Zatímco v prvním tréninku český závodník zajel čas 2.06,774 a obsadil jedenácté místo, ve druhém tréninku byl kvůli nepříznivým podmínkám v podobě nízkých teplot a vytrvalého deště výrazně pomalejší. V porovnání s ostatními jezdci si však vedl skvěle a časem 2.19,009 si zajistil osmé místo, když na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil na osychající trati 3,343 sekundy.

„Dnes to bylo dobré. Jen je škoda, že začalo pršet, protože jsme chtěli udělat několik změn na nastavení,“ řekl Karel Abraham, jenž se v obou trénincích umístil před devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim, a to o 0,301, respektive 0,426 sekundy. „Samozřejmě, že mě to těší, ale ještě to nic neznamená,“ upozornil Abraham.

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing pracovali především na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11, které se pokusí ještě zlepšit v zítřejším volném tréninku, po němž se na britském okruhu v Silverstone uskuteční kvalifikace.