Abaja je s pátkem spokojený

vydáno 1. 4. 2011, text TZ, foto karelabraham.com

Velká cena Španělska byla zahájena úvodními volnými tréninky. V tom prvním český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil jedenácté místo a na nejrychlejšího Caseyho Stonera ztratil 1,847 sekundy, zatímco v tom druhém zrychlil a obsadil desáté místo, když na Daniho Pedrosu ztratil pouhých 1,203 sekundy. Se svým výkonem tak byl spokojený.

V dopoledním tréninku Karel Abraham dosáhl času 1.41,398 a obsadil jedenácté místo, v odpoledním tréninku byl o 0,094 sekundy rychlejší a dosáhl času 1.41,304. Překonal tak sedm jezdců z mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP a obsadil desáté místo.

„S výsledkem jsem spokojený,“ konstatoval Karel Abraham po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing.

Tým během obou tréninků pracoval hlavně na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11. „Odpoledne jsme měli velké problémy s přední částí,“ nastínil Karel Abraham. V druhém tréninku měl pád, který se ale obešel bez vážnějších následků a bez zranění.

Velká cena Španělska zítra pokračuje na okruhu v Jerezu třetím volným tréninkem a následnou kvalifikací na samotný závod.

„Ještě musíme zapracovat na nastavení, abychom byli na kvalifikaci dobře připraveni,“ nastínil ambice na sobotu Karel Abraham.