Jiří Svoboda obhájil titul

V Holešovicích se rozhodlo o republikovém titulu halového trialu.

Po dva soutěžní dny bojovali nejlepší čeští trialisté o titul mistra ČR v hale. Jejich parketou však nebyla hala, ale tradiční prostory holešovického výstaviště. To v posledních letech nejvíce prospívá Jiřímu Svobodovi, který zde, vyjma roku 2007, kdy halovou sezonu vynechal, pokaždé triumfoval. Stejně tomu bylo i letos, kdy dominoval pátečnímu i sobotnímu programu. Díky dvěma jednoznačným vítězstvím si opět posadil na hlavu korunu krále halových trialistů.

O druhé místo byl sveden velký souboj mezi Martinem Křoustkem a Pavlem Balašem. Náš nejlepší venkovní trialista Křoustek zvítězil v páteční soutěži, Balaš byl druhý, V sobotu byl tento souboj velmi těsný, o jediný bod zvítězil zkušený Balaš, který tak na svou stranu poslal i misku na republikové váze, která byla označená číslem 2. Díky horšímu výsledku ve druhé soutěži tak na Křoustka letos zbylo až třetí místo.

Čtvrtou pozici konečného pořadí mistrovství ČR pro sebe získal Lukáš Petráček, jenž se do hlavního programu v pátek nedostal z kvalifikace, v sobotu pak skončil na 4. místě. Pětici nejlepších uzavřel Slovák Vladimír Kothay, který sice v pátek dojel čtvrtý, ale v sobotu se v Praze již nepředstavil.