Krajčovič o 3. etapě

vydáno 8. 1. 2014, text Lukáš Pour, foto Ondřej Škorpil, Ondřej Záruba

Tisková zpráva SP Moto: Třetí maratónská etapa ze San Rafaelu do San Juanu zavedla závodníky poprvé do vysokohorského prostředí, kdy se závodníci vyšplhali až 4300 metrů nad hladinu moře. Rychlostní test byl kvůli podmínkám na trati po nedávných deštích zkrácen o 133 kilometrů a měřil tak 240 kilometrů, ale i tak se jednalo o velmi náročnou etapu.
Našim borcům se však etapa vydařila. Štefan zajel 8. nejrychlejší čas a posunul se v celkovém pořadí na 10. příčku, David skončil na 23. místě, což znamená 25. místo v absolutním pořadí.

Oba jezdci se připravili na další etapu sami, bez pomoci servisního týmu a asistenčních vozů a vyrazí do čtvrté etapy, kde budou rozhodovat nejen jezdecké schopnosti, ale i technický stav motocyklů.


Ervín Krajčovič: Celý tým je rád za každou dojetou etapu bez problémů, protože pořadatel nastavil na začátek Dakaru 2014 velmi vysokou laťku obtížnosti. O to více mě těší výsledek, kterého kluci dosáhli.

Musím však přiznat, že je pro mě maratónská etapa náročná hlavně tím, že máme s jezdcem kontakt pouze pomocí sms zpráv, bez možnosti jakkoliv pomoci. Tento pocit je pro mě nový a zvláštní, protože v minulosti jsem měl na motokrosových závodech vždy jezdce po závodě v servisním depu. Zítřejší etapa bude podle informací opět velice náročná a doufáme, že se v ní kluci opět poperou o dobrý výsledek. Budeme jim držet palce, protože to je to jediné, co nyní můžeme.
8. 1. San Juan - Chilecito

Spojovací úseky: 210 km

Rychlostní zkouška: 353 km

Druhá část maratonské etapy přinese do hry mnoho strategie. Nejprve budou na začátku měřeného úseku testovány navigační schopnosti jezdců, později přijde na řadu konfrontace s opotřebovanými pneumatikami z předchozího dne. Čekají na ně jak přejezdy řek, sestupy kaňony, ale i široce otevřené terény, kde bude možné předjíždění, při kterém je potřeba nejvyšší opatrnosti a ostražitosti.Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
Všechny příspěvky ...