Hayden: "Caseyho neodepisujte"

vydáno 29. 5. 2010, text Jiří Nykodým, foto Ducati

Američan Nicky Hayden se postavil za svého týmového kolegu a je přesvědčen o tom, že Casey se brzo vrátí v plné síle.

Mistr světa královské kubatury MotoGP z roku 2006 Američan Nicky Hayden se postavil za svého týmového kolegu z továrního týmu Ducati Marlboro - Australana Caseyho Stonera, když prohlásil, že bychom Caseyho neměli odepisovat. Australan má za sebou tři nepovedené závodní víkendy, ten poslední v Le Mans pro něj skončil druhým pádem v letošní sezoně již ve třetím kole závodu. Casey ztrácí po třech odjetých závodech již propastných 59 bodů na vedoucího muže šampionátu Španěla Jorge Lorenza a sen o boji o mistrovský titul se začíná pomalu rozplývat. Hayden ale tvrdí, že Casey se může už v příštím závodě vrátit ve formě, na jakou jsme u mistra světa z roku 2007 byli zvyklí.

„Casey je nyní ve velkých problémech, ale je to jeden z jezdců, kteří mají velmi krátkou paměť. Jak ho znám, může mít jeden den největší nehodu ve svém životě a hned v následujícím kole je schopen zajet nejrychlejší kolo ze všech. Nedělám si o něj žádné starosti, protože on je opravdu klidně schopen vyhrát další čtyři závody v řadě. Teď je v problémech, ale brzy bude zpátky. Několikrát jsem ho již viděl havarovat a říkal jsem si, že ho to oslabí, ale opak byl pravdou, Casey se vrátil na trať ještě silnější. Při jeho pádu ve Francii jsem byl blízko. Viděl jsem jak mu ustřelilo přední kolo, vypadalo to, že se ten pád ještě snažil zachránit loktem. Nemohl jsem otevřít plyn, protože byl stále přede mnou, měl jsem strach i o jezdce za sebou. Jakmile jsem Caseyho předjel, viděl jsem, že motorku stále ještě drží na koleni,“ řekl Nicky Hayden.