GP Španělska - závod Moto2

vydáno 2. 5. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

Doslova v poslední zatáčce vybojoval vítězství Španěl Toni Elias. Češi dojeli až za první dvacítkou.

Bleskový start do závodu kubatury Moto2 předvedl Toni Elias, který se v první zatáčce ujal vedoucí pozice. Na druhé místo se zařadil Julion Simon, třetí jel poleman Shoya Tomizawa, čtvrtou příčku držel Talmácsi a páté místo patřilo Takahashimu. Lukáš Pešek obsadil 25 místo, Karel Abraham se propadl na 29. pozici

Do druhého kola závodu najížděl na první pozici Tomizawa, druhý jel Corsi, třetí Talmácsi, čtvrtý Elias a pátý Simon. V druhém kole došlo k hromadné nehodě devíti jezdců a závod byl zastaven červenou vlajkou.

Po restartu závodu vypsaného na sedmnáct okruhů se ujal vedení Toni Elias, druhé místo obsadil Julian Simon, třetí jel Shoya Tomizawa, čtvrtý Yuki Takahashi a pátý Kenny Noyes. Hned v úvodním kole havaroval Karel Abraham, motocykl ale zvedl a do závodu se vrátil. Lukáš Pešek se držel na 28. místě, Karel Abraham jel na posledním 38. příčce. Po dvou odjetých kolech vedl Tomizawa, druhý jel Elias, třetí Takahashi, čtvrtý Noyes a pátý Simon. Třináct okruhů před cílem závodu se díky skvělému předjížděcímu manévru dostal do vedení Američan Kenny Noyes. Lukáš Pešek držel v této fázi závodu 26. místo, Karel Abraham jel na 35. pozici. I deset okruhů před cílem závodu byly síly na čele stále velmi vyrovnané, vedl Elias, který měl v zádech Tomizawu, Noyese, Lüthiho a Takahashiho. Šest okruhů před cílem závodu se do vedení dostal Thomas Lüthi, druhé místo patřilo Kenny Noyesovi, třetí jel Elias, čtvrtý Tomizawa a pátý Takahashi. V posledních třech kolech předváděla fantastické souboje o první místo dvojice Lüthi-Tomizawa, s menším odstupem jel Elias, Takahashi a Noyes. Lukáš Pešek jel šestadvacátý, Karel Abraham byl na 28. pozici.

V dramatickém finiši vybojoval vítězství nakonec Toni Elias, druhý dojel Shoya Tomizawa, třetí místo obsadil Thomas Lüthi, čtvrtý dojel Yuki Takahashi a pátý Simone Corsi. Lukáš Pešek byl klasifikován na 26. místě, Karel Abraham obsadil 28. pozici.