Ducati doma oslavila vítězství v GP

vydáno 4. 12. 2007, text -rodji-

Bouřlivé oslavy proběhly o tomto víkendu v Bologni, v rodném sídle Ducati. V centru města se v neděli sešlo neuvěřitelných 30 000 návštěvníků, aby společně oslavili titul mistra světa Casey Stonera. Dlouhotrvající slavnost se konala přímo na Piazza Maggiore v centru Boloně. Součástí slavn...

Bouřlivé oslavy proběhly o tomto víkendu v Bologni, v rodném sídle Ducati. V centru města se v neděli sešlo neuvěřitelných 30 000 návštěvníků, aby společně oslavili titul mistra světa Casey Stonera.

Dlouhotrvající slavnost se konala přímo na Piazza Maggiore v centru Boloně. Součástí slavnosti byly dny otevřených dveří a zrovna tak muzeum Ducati mělo otevřeno po celý víkend. Italští přední D.J. a televizní showmani se starali o zábavu.

Výkonný ředitel Ducati Gabriele Del Torchio uvítal zástup ducatistů:

„Je to fantastický den. Náměstí plné lidí ani nepotřebuje žádný komentář. Myslím, že ještě nikdy předtím nebyla takto demonstrována vřelost a cit pro Ducati jako dnes. Naše kluby a tisíce majitelů Ducati sem přicestovali z celého světa, aby byli zde a oslavili společně s námi úžasný titul mistrů světa. Je to opravdu velký den pro Ducati a my cítíme podporu všech našich fanoušků. Po 34 letech se světová trofej MotoGP vrací do Itálie a její domoviny Boloně.

Oslav se zúčastnili závodníci Troy Bayliss, World Superstock šampion Niccolo Canepa a Caseyho týmový kolega Loris Capirossi. Stoner sám osobně v Itálii nebyl kvůli zranění, které si přivodil při středečním testování v Jerezu. Stonera tak zastupoval při jízdě na vítězném motocyklu testovací jezdec Vittoriano Guasrechi.

Celý tým Ducati obdržel od starosty města Sergia Cofferatiho cenu “Nettuno d’Oro” nejen za fantastické výsledky na trati, ale především jako uznání integrace a rozvoje společnosti (Ducati) v oblasti. Casey Stoner s Lorisem Capirossim také obdrželi cenu “Turrita d’argento” - děkovnou listinu od města za jejich úspěchy v letošní sezoně.


Další iČMN články

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 3 hodinami
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před hodinou
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 4 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před 6 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...