2. den testů v Kataru

vydáno 14. 3. 2011, text Jiří Nykodým, foto Honda

Casey Stoner opanoval poslední den testování v Kataru.

I druhému dni nočního testování MotoGP na katarském okruhu Losail dominovaly stejně jako celé předsezónní přípravě motocykly Honda.

Nejrychlejším mužem dnešního dne se stal Australan Casey Stoner na tovární Repsol Hondě, jenž zaznamenal absolutně nejrychlejší čas 1:55,681 s. Na druhé pozici je klasifikován jeho týmový kolega Španěl Dani Pedrosa se ztrátou pouhých šesti tisícin sekundy. Třetí místo obsadila tovární Yamaha pilotovaná Američanem Benem Spiesem, čtvrté místo patří Hondě RC212V v barvách týmu Gresini s Marcem Simoncellim v sedle a první pětku uzavírá třetí muž továrního týmu Repsol Honda Ital Andrea Dovizioso.

Nedařilo se Valentinu Rossimu na Ducati, který dnešní den uzavřel až třináctým časem a na prvního Stonera ztrácí 1,3 sekundy. Karel Abraham obsadil šestnácté místo se ztrátou dvou sekund na Stonera.