Rally Dakar - 10. etapa

vydáno 12. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto KTM

Desátá dakarská etapa z Copiapo do Chilecito obsahovala pro motorkáře a čtyřkolkáře celkem 176 km dlouhý měřený úsek.

Motocykly

Vítězství v desáté etapě vybojoval lídr průběžného pořadí Španěl Marc Coma na tovární KTM, jenž zvládl etapu v čase 3 hodiny a 6 minut. Na druhé pozici dojel jeho týmový kolega Francouz Cyril Despres se ztrátou 9 minut. Třetí příčku obsadil Portugalec Ruben Faria na KTM, následoval čtvrtý Slovinec Miran Stanovnik na také na KTM a první pětku uzavřel chilský jezdec Francisco Lopez na Aprilii.

David Pabiška byl klasifikován na 47. místě se ztrátou 1 hodiny a 26 minut. Druhý český závodník Jan Veselý dojel na 76. pozici.

Čtyřkolky
Dnešní etapu ovládl Argentinec Jorge Santamarina na čtyřkolce Honda, jenž dojel do cíle v čase 4 hodiny a 14 minut. Na druhé pozici etapu dokončil se ztrátou pouhých osmi sekund jeho krajan Sebastian Halpern. Třetí místo obsadil Polák Lukasz Laskawiec, čtvrté místo patřilo Francouzi Christophe Declerckovi a na pátém místě byl klasifikován Josef Macháček.