Stoner by rád slavil v Austrálii

vydáno 20. 9. 2011, text Jiří Nykodým, foto Repsol Honda

Australan Casey Stoner, současný lídr královské kubatury MotoGP, by velmi rád oslavil zisk mistrovského titulu již během domácího závodu na Phillip Islandu. Jednalo by se o skvělou příležitost pro Stonera a jeho fanoušky, závod v Austrálii se jede již příští měsíc.

O tento kousek se pokoušel Stoner už v roce 2007, nakonec mu to ale nevyšlo a titul oslavil až v následujícím závodě na okruhu Twin Ring Motegi.

Jezdec továrního týmu Repsol Honda dominoval i poslednímu závodu na španělském okruhu Motorland Aragón a po suverénním vítězství drží na druhého muže tabulky Jorge Lorenza již velmi slušný 44bodový náskok.

„Naposledy mi zisk titulu na domácím Phillip Islandu nevyšel. Tehdy vše nasvědčovalo tomu, že se mi podaří oslavit titul v Austrálii, ale nakonec přišly problémy a musel jsem si počkat až do Japonska. Letos mám mnohem šanci vyhrát titul v mém domácím závodě, což by bylo fantastické, ale zatím na to moc nechci myslet. Každopádně by bylo příjemné jet k poslednímu závodu v klidu bez myšlení na stav šampionátu, ale nemám ani problém s tím, kdybych musel titul vyhrát až v posledním závodě. Já budu i nadále pokračovat v maximálním nasazení a zároveň se musím vyvarovat chyb, to rozhodně ale neznamená, že neudělám maximum pro vítězství v závodech,“ řekl Casey Stoner.Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 6/2022
  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
16. června v 21:10
Indian Motorcycle představuje FTR Stealth Grey, první tovární edici speciálně navrženou pro mezinárodní trhy.
Časopis Motorbike
16. června v 21:02
Haloooo, na stáncích a pumpách už je další číslo Motorbike časáku! 🏁
Víc na www.motolife.cz/.../motorbike-6-2022-motorbike-45ed
Bikes.cz
14. června
Soužití motorkářů s řidiči aut je někdy vypjaté.
Všechny příspěvky ...