Nakamoto doufá v lepší výsledky

vydáno 22. 12. 2010, text Jiří Nykodým, foto HRC

Boss Hondy věří, že v příštím roce budou jeho jezdci bojovat o titul až do posledního závodu.

Boss továrny Honda Shuhei Nakamoto se při hodnocení sezony 2010 přiznal, že je z konečného výsledku trošku zklamaný. Hned na to ale dodal, že pro Hondu byla letošní sezona MotoGP tou nejúspěšnější od nástupu osmistovkových prototypů v roce 2007. Dani Pedrosa dokázal letos vyhrát celkem čtyři Grand Prix a v konečném hodnocení šampionátu je klasifikován na druhé pozici, jeho týmový kolega Andrea Dovizioso pravidelně dojížděl na pódiu a sezonu uzavřel na pátém místě. Největším zklamáním pro šéfa Hondy ale je fakt, že továrna ani letos nedokázala porazit konkurenční Yamahu.

„Pokud by se Dani Pedrosa nezranil při nehodě v Motegi, mohli jsme bojovat o mistrovský titul až do poslední Grand Prix. Bohužel si Dani zlomil klíční kost a já jsem z letošního konečného výsledku zklamaný. Musíme se s tím ale smířit a pokusit podat v příštím roce lepší výkon. Možná by pro nás bylo obtížné bojovat s Casey Stonerem při závodech v Motegi a Sepangu. Nejsem si jistý, ale myslím si, že náš tým by s Danim byl v těchto závodech hodně silný. Dani byl obvykle o tři desetiny sekundy na kolo rychlejší než jeho týmový kolega Andrea Dovizioso a Andrea dokončil tyto dvě Grand Prix na druhém místě. Letos jsme byli s výkony Doviziosa skutečně spokojeni. Neustále se zlepšoval a je to jezdec, který vyrůstá s naší motorkou. Když se podívám na celkový balíček jezdec - motorka, jsem rád, že vidím neustálé zlepšování. Výsledky jsou pro nás ale bohužel stále zklamáním. Naším cílem pro letošní rok bylo být dostatečně konkurenceschopní a bojovat o titul a já pevně věřím, že v příštím roce budeme moci ukázat lepší výsledky,“ řekl Shuhei Nakamoto.