SR400 s turbem od Freda Kruggera

vydáno 14. 6. 2016, text Jan Rameš, foto Dunlop

Café racery mohou vypadat všelijak, ale když něco udělá Fred Krugger, předloňský mistr světa v custom bike buildingu, je jasné, že to bude pecka. Jako tohle SR400.

Těžko říct, proč si tenhle Belgičan, vlastním jménem Fred Bertrand, vzal jako přezdívku jméno z Noční můry z Elm Street. Možná proto, že z jeho motorek si prostě sednete na zadek, stejně jako kdybyste potkali filmového Freddieho. A nejinak je tomu v případě tohohle SR. Na první pohled pěkný kafáč, na druhý pohled nádherný kafáč a na třetí - cože, turbo?!

Zajímavý je příběh - tahle motorka vznikla jako pocta jednomu člověku v zákulisí, kterého nikdy nevidíte, ale bez něhož by možná závody MotoGP vypadaly jinak, než vypadají. Ono totiž tihle rychlí kluci potřebují mít odpovídající zázemí a Bernard Ansiau je dlouholetý mechanik Valentina Rossiho. A když říkáme dlouholetý, tak tím myslíme opravdu dlouholetý - když Vale přišel do královské třídy, on už tam měl své odšroubované třeba pro Wayna Raineyho nebo Kennyho Robertse! A jelikož je Bernard také Belgičan (oba pány máte tady na fotce), není složité zjistit, proč Fred skládá poklonu právě tomuhle pro většinu světa neznámému člověku...

Fred Krugger a Bernard Ansiau

V čem se oba pánové shodnou, je stroj - oba mají rádi jednoduchost a jednoválce. Proto SR400. Jenže když se celý život motáte kolem závodů, smrdíte honbou po maximálním výkonu na sto honů. A kdyby Fred jen tak lehce přestavěl tohle čtyřkilo, tak by to zaprvé nebyl on a zadruhé by to vypadalo spíš jako provokace. Takže jako ano, je to SR400, ale zapomeňte na dobromyslného loudala. Tahle motorka je ultra přísná. Není na ní nic navíc, sportovní vzhled je doplněn o závodní Dunlopky a stavitelné tlumiče, a tím největším nářezem je turbo. Tedy vlastně ne turbo, nýbrž malý kompresor Aisin 300, poháněný ozubeným řemenem a doplněný o karburátor S&S. Na tomhle bychom se fakt moc chtěli svézt...Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...