Yamaha: odhalené Tokio a další Yard Built

vydáno 4. 11. 2015, text Jan Rameš, foto Yamaha

Značka se třemi ladičkami ve znaku je v poslední době v pěkném laufu a letošní Tokio to jen potvrdilo. Koncepty jsou potom prokládány dalšími a dalšími výtvory v projektu Yard Built. V Iwatě se snad nespí!

Motobot Ver. 1

O přípravách Yamahy na tokijský autosalon jsme již psali, ovšem tahle značka nás nakonec ještě jednou pořádně překvapila. Představila totiž robota, schopného samostatné jízdy na motocyklu!


Robot se jmenuje Motobot Ver. 1 a na konci svého vývoje by měl být schopný objet kolo na závodní dráze při rychlostech přes 200 km/h. K čemu to? Yamaha říká, že projekt by měl posloužit k vývoji dalších bezpečnostních a podpůrných systémů, čili v budoucnu vám asi robot řidiče na motorce dělat nebude, ale možná vám něco někde uvnitř motorky bude kecat do řízení...LMW - MWT-9

A teď již k tomu, co jsme věděli dopředu, ale neznali jsme podrobnosti. Pod naprosto šíleným názvem najdeme tříkolku, která vypadá jako všechno, jen ne obyčejný dopravní prostředek!


Aby ne, když jako základ byla použita tříválcová MT-09. Design přední části potom vypadá, že Transformers už nejsou sci-fi, ale realita. Netradiční je uchycení předních kol zvnějšku, zatím všechny tříkolky měly teleskopy z vnitřní strany. Yamaha tento stroj prezentovala pod mottem "Cornering Master" a jeho doménou má být ostrá jízda zatáčkami s jakýmkoli povrchem.Sports Ride Concept

Přidáme kolečko a máme autíčko. I tenhle nápad Yamaha dopředu avizovala, ovšem čekali jsme hardcore sporťák se skořepinovými sedačkami, nikoli tohle!


Yamaha nám bohužel neprozradila nic o pohonné jednotce, strašně rádi bychom slyšeli, že uvnitř je R1 nebo M1. Víme jen to, že základem je vysokopevnostní skořepina jako u formulí 1 a že celé tohle 3,9 metru dlouhé (nebo krátké?) autíčko váží pouhých 750 kg. Jasně, motorka to není, ale stejně - svezli bychom se, ne že ne...Yard Built XSR700 "Super 7"

A teď z jiného ranku. Zatímco v Japonsku zuřil veletrh, v Evropě přibyl další zástupce mezi přestavěné stroje z řady Sport Heritage. Tentokráte jde o zbrusu nové XSR700 (vlastně do retra hozená MT-07), kterému se na zoubek podívali němečtí JvB-moto. Změn fakt není moc, to hlavní se událo na zadní části, a co bylo už sériové pěkné, je najednou ještě víc sexy.Diskuze k článku

Pítrs 10. 11. 2015
Autoboti, motoboti, no more people... :-)

Jirka 11. 1. 2016
Zas pro nás vymýšlejí nesmysly!

Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Moto.cz
před 3 dny v 9:57
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 3 dny v 0:13
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Marek Lichtenberg
před 3 dny v 16:00
0
Úplně zbytečná ztráta života motorkáře, ale otočit se na dálnici do protisměru, to může udělat jenom blbec!
Časopis Motorbike
před 4 dny v 15:40
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Všechny příspěvky ...