Co je nového v ČMN 25/2014

vydáno 12. 12. 2014, text Petr Pour
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2014_25.jpg

Test Suzuki V-Strom 1000 ABS, představení Yamahy YZF-R1 2015, cestopis po blátivém východu Evropy, výsledky fotosoutěže, rozhovor s pěticí našich dakaristů a start Velké zimní soutěže ČMN.

 Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili Velkou zimní soutěž o řadu hodnotných cen. V každém čísle až do vydání 3/2015 na vás čeká sada vědomostních otázek. Stačí zapisovat správné odpovědi a na závěr vše poslat k nám do redakce. Nejlepší se mohou těšit na textilní komplet od Modeky, navigaci Garmin, pneumatiky Michelin, helmu AGV a další...

Velký V-Strom zmizel z nabídky Suzuki v roce 2008. Teď se litrový adventure bike opět vrací. A je jasné, že už od počátku vyvolává emoce. Někomu se příšerně nelíbí, jiný je z něj odvařený, další si k němu hledá cestu a motocykloví anarchisté ho dokonce přirovnávají k legendárnímu Bigu. Jak se s novým velkým V-Stromem popasoval Honzis, se dočtete v hlavním testu. Jo a jestli máte rádi pořádnou extravaganci, nenechte si ujít test Confederate Hellcat X132 Speedster.

S další várkou blátostrojů se přihlásil testman Petr Záruba. Společně s „Hawkem“ Dražanem poškarlili nové Gas Gasy řady EC 2015. Pětice strojů začíná s dvoudobou stopětadvacítkou a pokračuje přes dvoudobé dvoukilo a tříkilo a čtyřdobou dvěstěpadesátku a největší čtyřistapadesátku. Mimochodem o poslední jmenované řekl Petr, že je to ďábel a zabiják kopců.

Nová Yamaha YZF-R1 je celkem oprávněně středem pozornosti všude, kde se ukáže. Velkou měrou se o to zasloužil také Valentino Rossi, který novému superbiku propůjčil nejen svou tvář, ale především svoje zkušenosti. I proto se celkem po právu dá říct, že tento motocykl má k Rossiho speciálu z MotoGP vůbec nejblíž. Zatímco R1 je velmi nekompromisní, Honda Integra je takovým kompromisem mezi skútrem a motocykle. Konstruktéři pana Hondy se pokusili z obojího vyzobnout to nejlepší a to pak spojit v jeden celek nazvaný Integra. Jak to dopadlo, vyzkoušel Honzis.

Fotky a video z ukrajinského dobrodružství enduristů řeknou téměř vše. Krásná krajina, úchvatné terény a bezedné blátivé kaluže. Čtveřice dobrodruhů vyzbrojená třemi KTM a jedním BMW se o své podzimní dobrodružství podělila i se čtenáři ČMN.

BMW Funcross od Zděňka Kloboučníka je stavba pohybující se na hranici mezi kafáčem a scramblerem. Nicméně na letošním Bohemian Custom Bike se umístil na čtvrtém místě v kategorii Café Racer. Jak vznakala tato zajímavá stavba? Odpověď na straně 16. A hned naproti s trochou nadsázky korejská stavba Hyosung Comet GT650. Jak moc se liší od svého vzoru Suzuki SV a co všechno ojetina nabídne majitelům?

Historii dominují texty o silničních závodech. Začínáme anglickým speciálem AJS 7R3A z roku padesát čtyři. Ten byl zvláštní použitím tří vaček na jeden válec. Pokračujeme také v seriálu o historii MS v Brně. Tentokrát se zastavíme v roce 1967, jenž byl pro naše pohromou. Dalším seriálem pak je historie mistrovství Evropy silničních motocyklů. Ale dostane se také na blátomilce. V Olomouci se sešly legendy Dukly.

Fotobraní aneb ochutnávka z vašich archivů. To byla fotosoutěž, jež jsme vyhlásili v říjnu a která právě skončila. Moc nás těší, kolik z vás prohrabalo šuplíky a poslalo dávno zašlé snímky. A především příběhy s nimi spojené jsou zajímavé. Díky vám.

Dakar 2015 klepe na dvěře. Vše tradičně vypukne 4. ledna a nás může těšit, že u toho bude také pět českých motocyklových závodníků. Podařilo se nám všechny vyzpovídat a společně s dalšími údaji o nadcházejícím závodě a připomenutím minulého ročníku jsme připravili tematickou dvoustranu o Dakaru.


Přečtěte si také

Honda Integra: Motorka, nebo skútr? Oboje!  16. 12. 2014  


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 6 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před týdnem ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...