Co je nového v ČMN 25/2014

vydáno 12. 12. 2014, text Petr Pour
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2014_25.jpg

Test Suzuki V-Strom 1000 ABS, představení Yamahy YZF-R1 2015, cestopis po blátivém východu Evropy, výsledky fotosoutěže, rozhovor s pěticí našich dakaristů a start Velké zimní soutěže ČMN.

 Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili Velkou zimní soutěž o řadu hodnotných cen. V každém čísle až do vydání 3/2015 na vás čeká sada vědomostních otázek. Stačí zapisovat správné odpovědi a na závěr vše poslat k nám do redakce. Nejlepší se mohou těšit na textilní komplet od Modeky, navigaci Garmin, pneumatiky Michelin, helmu AGV a další...

Velký V-Strom zmizel z nabídky Suzuki v roce 2008. Teď se litrový adventure bike opět vrací. A je jasné, že už od počátku vyvolává emoce. Někomu se příšerně nelíbí, jiný je z něj odvařený, další si k němu hledá cestu a motocykloví anarchisté ho dokonce přirovnávají k legendárnímu Bigu. Jak se s novým velkým V-Stromem popasoval Honzis, se dočtete v hlavním testu. Jo a jestli máte rádi pořádnou extravaganci, nenechte si ujít test Confederate Hellcat X132 Speedster.

S další várkou blátostrojů se přihlásil testman Petr Záruba. Společně s „Hawkem“ Dražanem poškarlili nové Gas Gasy řady EC 2015. Pětice strojů začíná s dvoudobou stopětadvacítkou a pokračuje přes dvoudobé dvoukilo a tříkilo a čtyřdobou dvěstěpadesátku a největší čtyřistapadesátku. Mimochodem o poslední jmenované řekl Petr, že je to ďábel a zabiják kopců.

Nová Yamaha YZF-R1 je celkem oprávněně středem pozornosti všude, kde se ukáže. Velkou měrou se o to zasloužil také Valentino Rossi, který novému superbiku propůjčil nejen svou tvář, ale především svoje zkušenosti. I proto se celkem po právu dá říct, že tento motocykl má k Rossiho speciálu z MotoGP vůbec nejblíž. Zatímco R1 je velmi nekompromisní, Honda Integra je takovým kompromisem mezi skútrem a motocykle. Konstruktéři pana Hondy se pokusili z obojího vyzobnout to nejlepší a to pak spojit v jeden celek nazvaný Integra. Jak to dopadlo, vyzkoušel Honzis.

Fotky a video z ukrajinského dobrodružství enduristů řeknou téměř vše. Krásná krajina, úchvatné terény a bezedné blátivé kaluže. Čtveřice dobrodruhů vyzbrojená třemi KTM a jedním BMW se o své podzimní dobrodružství podělila i se čtenáři ČMN.

BMW Funcross od Zděňka Kloboučníka je stavba pohybující se na hranici mezi kafáčem a scramblerem. Nicméně na letošním Bohemian Custom Bike se umístil na čtvrtém místě v kategorii Café Racer. Jak vznakala tato zajímavá stavba? Odpověď na straně 16. A hned naproti s trochou nadsázky korejská stavba Hyosung Comet GT650. Jak moc se liší od svého vzoru Suzuki SV a co všechno ojetina nabídne majitelům?

Historii dominují texty o silničních závodech. Začínáme anglickým speciálem AJS 7R3A z roku padesát čtyři. Ten byl zvláštní použitím tří vaček na jeden válec. Pokračujeme také v seriálu o historii MS v Brně. Tentokrát se zastavíme v roce 1967, jenž byl pro naše pohromou. Dalším seriálem pak je historie mistrovství Evropy silničních motocyklů. Ale dostane se také na blátomilce. V Olomouci se sešly legendy Dukly.

Fotobraní aneb ochutnávka z vašich archivů. To byla fotosoutěž, jež jsme vyhlásili v říjnu a která právě skončila. Moc nás těší, kolik z vás prohrabalo šuplíky a poslalo dávno zašlé snímky. A především příběhy s nimi spojené jsou zajímavé. Díky vám.

Dakar 2015 klepe na dvěře. Vše tradičně vypukne 4. ledna a nás může těšit, že u toho bude také pět českých motocyklových závodníků. Podařilo se nám všechny vyzpovídat a společně s dalšími údaji o nadcházejícím závodě a připomenutím minulého ročníku jsme připravili tematickou dvoustranu o Dakaru.


Přečtěte si také

Honda Integra: Motorka, nebo skútr? Oboje!  16. 12. 2014  


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
před 9 dny v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...