Registrace na Erzbergrodeo byla spuštěna

vydáno 17. 10. 2011, text dmb, sal, foto rz

1800 závodníků se může zúčastnit nejslavnějšího a nejtěžšího enduro závodu světa v rakouském Eisenerzu. Klikněte na web www.erzbergrodeo.at.

Pokud se stihnete zaregistrovat, vězte, že hlavní promotér Karl Katoch připravil spolu se svým týmem řadu novinek.
Během čtyřdenního festivalu, který se bude konat od 7. do 10. června 2012, se můžete opět těšit na tři hlavní závody, a to oblíbený vrchařský sprint Rocket Ride, vysokorychlostní enduro časovku na vrchol Erzbergu Generali Iron Road Prologue a nejtěžší enduro závod světa, čtyřhodinový Red Bull Hare Scramble.

Prvně jmenovaný závod do vrchu bude delší o jeden kopec, a tedy i vyšší. Účastnit se ho může 300 závodníků. Oblíbený čtrnáctikilometrový sprint na vrchol Erzbergu, kterého se každým rokem účastní téměř 2000 jezdců, bude nyní pod větší kontrolou. Po celé délce bude několik stanovišť, kterými budou muset závodníci projet, a vše budou samozřejmě hlídat přísní maršálové. A to nejlepší na konec. 500 jezdců, kteří se dostanou do hlavního pětadvacetikilometrového závodu Red Bull Hare Scramble, se může těšit na řadu jednodušších a rychlejších úseků, které budou místo náročných trialových sekcí připomínat spíše enduro trať. 

Ještě zásadnější změnou pak je, že daleko více úseků bude značených jako „No help zone“, což by mělo přispět k větší férovosti a ukázat na opravdové jezdecké schopnosti každého jezdce. Kromě těchto změn čeká na všechny návštěvníky bohatý doprovodný program, který zahrnuje FMX show, spanilou jízdu přes městečko Eisenerz nebo prezentace jednotlivých jezdců a nově se zde představí velká trialová show.


Přečtěte si také

Erzbergrodeo XVI - Naprosto extrémní záležitost  13. 6. 2010  

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 7-8/2024
  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024

Příspěvky motorkářů