Týden bezpečnosti, navíc s motoanketou

aktualizováno 6. 5. 2013, text TZ UAMK

Druhý celosvětový Týden bezpečnosti silničního provozu vyhlásila OSN na týden 6. až 12. května. Cílem aktivit, k nimž se hlásí i Česká republika, je během deseti let zachránit 5 milionů životů na naší planetě.

K tomuto cíli samozřejmě vede cesta přes pořádání akcí, které na problematiku bezpečnosti chodců cyklistů a motorkářů upozorňují. Takovou byla i ta zahajovací - 6. května v centrálním parku na pražské Pankrácké planině.


Dopolední program byl zaměřen na děti a rodiče s dětmi, odpolední pak pro širokou veřejnost. Spojovacím heslem je „Společně to dokážeme“. Společně, myšleno například s ÚAMK, který na akci představil simulátoru nárazu. S medvídkem v náručí si mohly maminky ověřit, už při nárazu v rychlosti 30 km/h ho nejsou schopny udržet, natožpak dítě.

A právě takovéto zcela názorné příklady jsou cestou, jak dosáhnout toho, že to „Společně dokážeme“ a zachráníme další lidské životy.Týden bezpečnosti silničního provozu provází kromě jiného velmi zajímavá akce – anketa mezi motorkáři celé Evropy, na které se podílí jak FEMA (mezinárodní organizace motorkářů), tak její člen ÚAMK a partneři automotoklubu: naše České motocyklové noviny, webové stránky Motorkari.cz a Besip. Jde o to, aby motorkáři mohli říct o svých zkušenostech, problémech, a ty se staly poté podnětem pro práci odpovědných orgánů. Anketní dotazník najdete v českém překladu na adrese www.fema-online.eu/riderscan-anketa.
Přečtěte si také

Riderscan Project - mezinárodní anketa 16 evropských zemí  2. 4. 2013  

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...